[Talk-cz] Pomoc s testováním algoritmu pro import adres z RUIAN
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pondělí Leden 27 06:48:59 UTC 2014
To Staré město jsem chtěl u FM. Ne Zlína ;-)
Ale zase se zjistilo, kde jsou mezery. To, že někde chybí ulice je
naprosto běžné. Nebylo by třeba jako první krok dobré udělat porovnání
ulic RUIAN - OSM? Zjistit, kde ulice chybí úplně, případně jich je v OSM
mnohem méně než v RUIAN.
Marián
Dne 27.1.2014 01:34, Petr Vejsada napsal:
> Ahoj
>
> http://pedro.poloha.net/marian.zip
>
> a koukám, že to nedopadá nejlépe. Třeba ulice Tovární ve Starém Městě
> se moc
> nespárovala. Důvodem je, že v RUIAN je název ulice a v OSM ne; jediná
> shoda je
> v číslu a v tom případě vyžaduji vzdálenost do 3 metrů, což není
> splněno.
> Například Tovární 162 (ev.č.) je v OSM bez ulice a na druhé straně
> domu, než
> je v RUIAN. Na místě, kde je v OSM číslo 162, je v RUIAN číslo 112,
> takže se
> to vlastně nespárovalo správně. AUtomatizované řešení mě teď nenapadá.
>
> Dne Ne 26. ledna 2014 23:06:03, Marián Kyral napsal(a):
>
>> Ahoj,
>> můžu kouknout na Frýdek-Místek, Staré město u FM a strašně by mne
>> zajímaly Lysůvky/Zelinkovice. Tam byl docela chaos, snažil jsem se to
>> dát dohromady, ale nemusí to být úplně správně.
>>
>> Ještě dotaz. Ta distance je v jakých jednotkách? Metry?
>>
>> Marián
>>
>> Dne 26.1.2014 17:23, Petr Vejsada napsal:
>> > Ahoj,
>> >
>> > mám pocit, že algoritmus pro párování adres mezi RUIAN a OSM je hotový
>> > a
>> > jelikož je to místy heuristika, chci poprosit případné zájemce o
>> > spolupráci.
>> > Spolupráce spočívá v celkem nepopulární činnosti, t.j. "ruční" ověření,
>> > zda
>> > jsou adresní místa spárována správně.
>> >
>> > Na ukázku jsem připravil tabulku z místa mého bydliště,
>> > http://pedro.poloha.net/vinohrady.csv (500k), kde jsou adresní body z
>> > RUIAN a
>> > z OSM, pokud se podařilo adresní místo nalézt. Adresní místo v OSM =
>> > bod,
>> > čára, polygon či relace; všude se adresní tagy vyskytují.
>> >
>> > Stačí napsat, která oblast vás zajímá a připravím takovouto tabulku s
>> > vaší
>> > oblastí.
>> >
>> > Jde o to zjistit, zda jsou adresní místa spárovaná správně a pokud
>> > adresní
>> > místo OSM v tabulce není, zjistit proč - zda opravdu v OSM není či zda
>> > je
>> > někde nějaká chyba.
>> >
>> > Adresní místa hledám do vzdálenosti 100m - může se to zdát hodně, ale
>> > není. U
>> > velkých budov je to klidně 85 metrů; v RUIAN je bod uprostřed budovy, v
>> > OSM
>> > nad vchodem.
>> >
>> > Pozornost by bylo dobré zaměřit hlavně na páry s velkou vzdáleností, na
>> > nepřiřazená adresní místa z OSM a na rohové a podobné budovy, které
>> > mají jedno
>> > číslo popisné a 2 čísla orientační pro různé ulice. Někdy se to sejde
>> > tak, že
>> > i čísla orientační jsou stejná.
>> >
>> >
>> > --
>> > Petr, pv na propsychology.cz
>> >
>> >> p<
>> >
>> > _______________________________________________
>> > Talk-cz mailing list
>> > Talk-cz na openstreetmap.org
>> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz