[Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
jzvc
jzvc na tpfree.net
Sobota Červenec 19 11:35:52 UTC 2014
Predchozi verze tohle nedelala => hledej v poslednich zmenach. Pokud
jsem to dobre pochopil, tak vpodstate jde o to, ze plugin zmeni
podkladova data, ale tu zmenu nezapise jako zmenu.
Dne 18.7.2014 16:03, Marián Kyral napsal(a):
> Tak jsem si teď trochu poklikal v Jihlavě a podařilo se mi "vyrobit" 24
> konfliktů :-(
> Budu muset vymyslet nějaký lepší debugging. Z aktuálního logu jsem nic
> zajímavého nevykoukal.
>
> Zatím řekněme, že Tracer není vhodný pro klikání v husté zástavbě :-D
>
> Marián
>
>
> ---------- Původní zpráva ----------
> Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 17. 7. 2014 13:55:43
> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
>
>
> ---------- Původní zpráva ----------
>
> Od: jzvc <jzvc na tpfree.net>
> Komu: talk-cz na openstreetmap.org
> Datum: 17. 7. 2014 13:14:46
> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
>
>
> Dne 16.7.2014 23:28, Marián Kyral napsal(a):
> > Ahoj,
> >
> > ---------- Původní zpráva ----------
> > Od: jzvc <jzvc na tpfree.net>
> > Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> > Datum: 16. 7. 2014 23:00:58
> > Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
> >
> >
> > Cus, nevim v cem to je, ale s libovolnym pouzitim mi vznikne
> konflikt.
> > Je to na tema ze lokalne sem smazal bod kterej na serveru
> existuje.
> > Vyresit se da jedine tak, ze aplikuju verzi ze serveru, pri
> pokusu o
> > aplikovani lokalni verze se to cykli porad dokola.
> >
> >
> > Navic pokud josm nekeca, tak ten koflikt vznikne na bodech
> budov, na
> > ktery sem vubec nesahal => plugin zjevne ano.
> >
> >
> > Divné, divné. Můžeš hodit nějaký příklad? Případně nějaké
> detaily?
> >
> > Zkoušel jsi původní, nebo aktualizovanou verzi?
> >
>
> Cus,
> Zkousel sem posledni verzi na posledni verzi josm (7313). Budovy
> nesousedily.
>
> http://www.openstreetmap.org/relation/440427#map=18/49.40296/15.58466
>
> pokud si pamatuju, protah sem pres plugin budovu 4340/6 (a par
> budov
> kolem nadrazi) a konflikt to hlasilo na budove 1472/15a (byl to
> mimo
> jiny dolni levy bod).
>
>
> Díky,
>
> vyzkouším (ale asi ne hned, teď budu týden mimo). Jak velkou oblast
> jsi měl staženou? Nebyla daná budova alespoň částečně mimo staženou
> oblast? To bych možná tušil (a asi bych to měl nějak omezit).
>
>
>
> Testil sem to jen zbezne, ale vypadalo to, ze pocet trasovanych
> budov
> nema temer zadny vliv. Nedetekuje plugin nejakou duplicitu i mimo
> zpracovanou oblast?
>
>
> No o co se tam pokouším je to, že někdy, po odpojení od sousední
> budovy, zůstanou na sousední budově již nepotřebné uzly. A já se je
> snažím detekovat a smazat. Beru vždy dva sousedící segmenty a snažím
> se zjistit, jestli prostřední bod leží na úsečce tvořené krajními
> body. Pokud zjistím, že to tak je, a prostřední bod není součástí
> dalšího objektu, tak jej smažu. No a asi to nefunguje jak by mělo.
>
>
> Ono totiž je to trochu komplikované. Všechny změny, které dělám,
> dělám na kopii objektů a zároveň zapisuji do fronty příkazy typu
> "vytvoř bod Y", "přesuň bod X na ", "Přidej bod do cesty W". A až
> úplně na konci se provede "commit", který všechny tyto změny provede
> na vrstvě stažené v JOSM.
>
>
> Při mazání si pak musím sám hlídat, zda daný bod není součástí
> nějaké jiné cesty. Bohužel nemohu přímo zjistit, kolik cest je na
> konkrétní bod navázáno, ale musím procházet jednu cestu po druhé a
> ptát se, zda tento bod není jejich součástí. No a tady je obrovský
> prostor na chyby :-(
>
>
> Zatím to vidím tak, že nebudu sahat na body, které se nalézají mimo
> staženou oblast. No a pak se možná ještě jednou podívám, na ten
> algoritmus, co se snaží mazat nadbytečné body.
>
>
> Marián
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz