[Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Sobota Červenec 19 14:54:25 UTC 2014
No to bude tím, že tahle verze je od základů přepsána, právě kvůli těm duplicitním bodům :-)
Porovnávat změny oproti předchozí verzi tedy nemá smysl. Ale ten příklad mi hodně pomůže, z toho se už dá na něco přijít.
Díky,
Marián
On 19. července 2014 15:44:29 CEST, "Martin Švec - OSM" <osm na maatts.cz> wrote:
>Potvrzuju, že to dělá až poslední verze. Předchozí sice vyráběla mnohem
>víc duplicitních bodů, ale žádné konflikty ;-)
>
>Nevím jestli je to stejný problém, ale reprodukovatelnou chybu jsem
>našel např. na
>
>https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.24478/16.23263&layers=N
>
>- když kliknu na dům č. 81 (par. 17/4) nebo č. 1 (par. 17/3), plugin
>smázne západní roh domu č. 35 (par. 17/2) a nevrátí ho zpět ani undo.
>
>Martin
>
>On 19.7.2014 13:35, jzvc wrote:
>> Predchozi verze tohle nedelala => hledej v poslednich zmenach. Pokud
>jsem to dobre pochopil, tak vpodstate jde o to, ze plugin zmeni
>podkladova data, ale tu zmenu nezapise jako zmenu.
>>
>> Dne 18.7.2014 16:03, Marián Kyral napsal(a):
>>> Tak jsem si teď trochu poklikal v Jihlavě a podařilo se mi "vyrobit"
>24
>>> konfliktů :-(
>>> Budu muset vymyslet nějaký lepší debugging. Z aktuálního logu jsem
>nic
>>> zajímavého nevykoukal.
>>>
>>> Zatím řekněme, že Tracer není vhodný pro klikání v husté zástavbě
>:-D
>>>
>>> Marián
>>>
>>>
>>> ---------- Původní zpráva ----------
>>> Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
>>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
>>> Datum: 17. 7. 2014 13:55:43
>>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
>>>
>>>
>>> ---------- Původní zpráva ----------
>>>
>>> Od: jzvc <jzvc na tpfree.net>
>>> Komu: talk-cz na openstreetmap.org
>>> Datum: 17. 7. 2014 13:14:46
>>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
>>>
>>>
>>> Dne 16.7.2014 23:28, Marián Kyral napsal(a):
>>> > Ahoj,
>>> >
>>> > ---------- Původní zpráva ----------
>>> > Od: jzvc <jzvc na tpfree.net>
>>> > Komu: OpenStreetMap Czech Republic
><talk-cz na openstreetmap.org>
>>> > Datum: 16. 7. 2014 23:00:58
>>> > Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - nová testovací verze
>>> >
>>> >
>>> > Cus, nevim v cem to je, ale s libovolnym pouzitim mi
>vznikne
>>> konflikt.
>>> > Je to na tema ze lokalne sem smazal bod kterej na serveru
>>> existuje.
>>> > Vyresit se da jedine tak, ze aplikuju verzi ze serveru,
>pri
>>> pokusu o
>>> > aplikovani lokalni verze se to cykli porad dokola.
>>> >
>>> >
>>> > Navic pokud josm nekeca, tak ten koflikt vznikne na
>bodech
>>> budov, na
>>> > ktery sem vubec nesahal => plugin zjevne ano.
>>> >
>>> >
>>> > Divné, divné. Můžeš hodit nějaký příklad? Případně nějaké
>>> detaily?
>>> >
>>> > Zkoušel jsi původní, nebo aktualizovanou verzi?
>>> >
>>>
>>> Cus,
>>> Zkousel sem posledni verzi na posledni verzi josm (7313).
>Budovy
>>> nesousedily.
>>>
>>>
>http://www.openstreetmap.org/relation/440427#map=18/49.40296/15.58466
>>>
>>> pokud si pamatuju, protah sem pres plugin budovu 4340/6 (a
>par
>>> budov
>>> kolem nadrazi) a konflikt to hlasilo na budove 1472/15a (byl
>to
>>> mimo
>>> jiny dolni levy bod).
>>>
>>>
>>> Díky,
>>>
>>> vyzkouším (ale asi ne hned, teď budu týden mimo). Jak velkou
>oblast
>>> jsi měl staženou? Nebyla daná budova alespoň částečně mimo
>staženou
>>> oblast? To bych možná tušil (a asi bych to měl nějak omezit).
>>>
>>>
>>>
>>> Testil sem to jen zbezne, ale vypadalo to, ze pocet
>trasovanych
>>> budov
>>> nema temer zadny vliv. Nedetekuje plugin nejakou duplicitu i
>mimo
>>> zpracovanou oblast?
>>>
>>>
>>> No o co se tam pokouším je to, že někdy, po odpojení od sousední
>>> budovy, zůstanou na sousední budově již nepotřebné uzly. A já se
>je
>>> snažím detekovat a smazat. Beru vždy dva sousedící segmenty a
>snažím
>>> se zjistit, jestli prostřední bod leží na úsečce tvořené
>krajními
>>> body. Pokud zjistím, že to tak je, a prostřední bod není
>součástí
>>> dalšího objektu, tak jej smažu. No a asi to nefunguje jak by
>mělo.
>>>
>>>
>>> Ono totiž je to trochu komplikované. Všechny změny, které dělám,
>>> dělám na kopii objektů a zároveň zapisuji do fronty příkazy typu
>>> "vytvoř bod Y", "přesuň bod X na ", "Přidej bod do cesty W". A
>až
>>> úplně na konci se provede "commit", který všechny tyto změny
>provede
>>> na vrstvě stažené v JOSM.
>>>
>>>
>>> Při mazání si pak musím sám hlídat, zda daný bod není součástí
>>> nějaké jiné cesty. Bohužel nemohu přímo zjistit, kolik cest je
>na
>>> konkrétní bod navázáno, ale musím procházet jednu cestu po druhé
>a
>>> ptát se, zda tento bod není jejich součástí. No a tady je
>obrovský
>>> prostor na chyby :-(
>>>
>>>
>>> Zatím to vidím tak, že nebudu sahat na body, které se nalézají
>mimo
>>> staženou oblast. No a pak se možná ještě jednou podívám, na ten
>>> algoritmus, co se snaží mazat nadbytečné body.
>>>
>>>
>>> Marián
>>>
>>>
>>>
>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-cz mailing list
>>> Talk-cz na openstreetmap.org
>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>_______________________________________________
>Talk-cz mailing list
>Talk-cz na openstreetmap.org
>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Odesláno z mého telefonu s Androidem pomocí pošty K-9 Mail. Omluvte prosím moji stručnost.
Další informace o konferenci talk-cz