[Talk-cz] Votice
Martin Švec - OSM
osm na maatts.cz
Středa Červen 11 11:45:22 UTC 2014
Jojo, u spousty vesniček je to normální stav, co jsem si všiml. Hlavně
kde jsou zdrojem jen scanované katastrální mapy + bing. Tam je to
často věštění z křišťálové koule. Některé objekty typu kostel, fara
apod. se ve starých KM obkreslovaly snad od Marie Terezie ;-)
Horší je, že plno chyb je i v RUIANu -- někde až 5% budov má jasné
chyby, dalších cca 10% je "podezřelých". Záleží jak jde. Takže teď
vyčkávám, jaký reporting chyb dohodne komunita s CUZK, než začnu
prznit další vesničky. (Nejlíp asi tagovat přímo objekty v OSM. Ať se
to dá hromadně vytáhnout, vizualizovat a pak synchronizovat opravy
podle ref:ruian:* tagů. Zapisovat každou useknutou stodolu do wiki, na
to fakt nemám. Taky je problém, že pokud existující data v OSM
nesouhlasí, tak bez místní znalosti často nepoznám, jestli je chyba na
straně OSM. A nebo to naopak někdo místní už opravil podle reality a
nesmysly jsou v RUIANu.)
Martin
Dne 11.6.2014 00:11, Matěj Cepl napsal(a):
> Jenom něčemu nerozumím anebo Votice jsou z heldiska OSM docela
> katastrofa? Hledal jsem na OSM kostel svatého Václava vedle
> zámku a nenašel jsem ani kostel ani zámek (tedy ani jeden ze
> dvou zámků, abych byl přesný). Porovnejte
> http://goo.gl/maps/P0oRX a http://mapy.cz/s/a6u5 s tím co je na
> OSM http://osm.org/go/0Jxpws5hQ-- To je prostě podle mého jiné
> město, domy jsou jinak postavené a tak.
>
> Ne, nekopíruju nic z proprietárních map, jenom ukazuji v rámci
> QA jak moc jsme na tom špatně.
>
> Je někde seznam podobných katastrof? Tohle není jeden dva bugy,
> ale (minimálně) tenhle kus města se musí podle mého celý
> předělat.
>
> Matěj
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz