[Talk-cz] Nový S-JTSK grid, kdo pomůže?
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Středa Květen 14 09:31:01 UTC 2014
Nebudu předstírat, že tomu rozumím. Jediné co vím je, že u nás v Beskydech
to způsobuje docela výrazný posun RUAN vs. KM. Půl metru je už docela dost.
Viz tato mapka: http://freegis.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK_/_Chyba_p%C5%99i_
transformaci_z_WGS84_do_S-JTSK
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: JV <j.v.2 na seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 14. 5. 2014 11:19:34
Předmět: Re: [Talk-cz] Nový S-JTSK grid, kdo pomůže?
"
Velice stručně - dotransformace pomocí gridu se dělá kvůli tomu, že S-JTSK
není homogenní a má lokální deformace (dané už historicky od jeho vzniku).
Jednoznačný matematický vztah je mezi WSG84 a S-JTSK/05 a grid právě
vyjadřuje rozdíly mezi "hladkým" S-JTSK/05 a lokálně deformovaným S-JTSK.
Takže jeho použitím se zvýší přesnost transformace a lze používat globální
transformační klíč pro celou republiku s přesností, vyhovující katastru.
J. Veselý
---------- Původní zpráva ----------
Od: Jachym Cepicky <jachym.cepicky na geosense.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 14. 5. 2014 10:56:12
Předmět: Re: [Talk-cz] Nový S-JTSK grid, kdo pomůže?
"Mno, děkuji pěkně za důvěru. GDAL sice obsluhovat umím (nebo jsem si to do
teď
myslel), ale pro tuhle oblast aplikace si tedy nejsem jistý ...
Na GDAL je po největší zvíře (i když tak nevypadá) Martin Landa - a kromě
toho
ví, o čem mluvíš :-)
Honza Ježek pokud vím se v tom problému fakt vyzná, i když je spíš přes Javu
(což je detail), ale počítám, že teď má celkem plno rodinných a pracovních
povinností.
Můžete mi zkusit když tak po lopatě, jako někomu kdo sice držel Theo 20 v
ruce a
chápe z rychlíku problém transformace mezi souř. systémy vysvětlit, co
potřebujete a proč nestačí standardní 7prvká transformace (alias +towgs84) a
k
čemu je tenhle grid vlasně dobre do OSM?
Jestli by to bylo moc vysvětlování, tak se omlouvám, ..., holt jsem studoval
špatnou školu
dík
J
On Wed, May 14, 2014 at 09:32:15AM +0200, hanoj wrote:
> > Mám celou databázi polohového bodového pole TB, ZhB a CZEPOS v
> > ETRS89(ETRF2000) <> S-JTSK, nechtěl by mi někdo, kdo se víc orientuje v
GDAL
> > (Jáchym Čepický?) pomoci vytvoři nový nadgrid ntv2?
> *** ten grid je už spočtený, jen je třeba ho převést do správného
> formátu pro GDAL.
> http://www.cuzk.cz/Zememerictvi/Geodeticke-zaklady-na-uzemi-CR/GNSS/Nova-
realizace-systemu-ETRS89-v-CR.aspx
>
> ha
> hanoj
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Jachym Cepicky
URL: http://geosense.cz
e-mail: jachym.cepicky at geosense cz
PGP: http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp
@jachymc
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20140514/6785e8ad/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz