[Talk-cz] Nový S-JTSK grid, kdo pomůže?
hanoj
ehanoj na gmail.com
Úterý Květen 20 08:23:32 UTC 2014
> stejný výsledek (až na poslední platnou číslici v délce - mě to dává na konci
> 5016 místo 5017) dostanu z té konfigurace, kterou jsme testovali.
*** ano to je v pořádku, to jsme daleko za číslicí přesnosti
transformace, max. 10 místo.
> Udělal jsem to znovu - http://ruian.poloha.net , vrstva je
> http://tile.poloha.net/budovy-grid/.....
>
> Je to úplně stejně špatně jako při prvním pokusu. Jakoby byl ten posun
> otočený.
*** Já ti nerozumím, mluv čísly souřadnic a příkazovou řádkou, SQL
dotazy, ne obrázky dvou map s různou transformační chybou
Vezmeme si bod Jablunkov Navsi [1], kde má být chyba s globalnim
klicem az 0,7m [2]:
000937190090 ETRS-89: B=49 34 25.6508 L=18 47 38.2211 H(el.)=561.77
S-JTSK: Y=436231.78 X=1133608.56 H(Bpv)=519.20
nyni transformujme globalnim klicem[3]:
echo "-436231.78 -1133608.56" | cs2cs +init=esri:102067
+towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56 +to +init=epsg:4326
18d47'38.2"E 49d34'25.631"N 41.921
nyni transformujme gridem[4]:
echo "-436231.78 -1133608.56" | cs2cs +proj=krovak +ellps=bessel
+nadgrids=jezek_czech08.llb +to +proj=longlat +datum=WGS84
18d47'38.222"E 49d34'25.65"N 0.000
To znamena o 2 setiny lepsi vysledek s gridem pro oboje souradnice,
tj. cca 40 a 50 cm pro lat/lon posun na SV. A to zda se koresponduje s
i s tvym vysledkem na mape tj. posun na SV.
> Nerozumím větě z odkazovaného webu:
>
> "Problém se znaménky a případným přehozením os je věc samotného zobrazení
> (+proj=krovak) a tedy stále zůstává. Pro souřadnice vztažené k osám ve směru
> 'sever východ' (záporné hodnoty) lze přidat parametr +czech a používat Proj.4
> ve verzi větší než 4.5.0."
*** celkem není třeba rozumnět, to se použije jen když lezou zcela
nesmysné výsledky v řádech 10^6 metru
> Proj mám 4.8, co že to udělá ten parametr +czech ? Přidat +czech do definice a
> mělo by se to posunout žádoucím směrem? Tápu :-(
*** ne, nic nepřidávat, taky mám proj 4.8
ha
hanoj
[1] http://dataz.cuzk.cz/gu.php?1=37&2=19&3=009&4=a&stamp=3eZrAviURcutu2rKsp9slPcCYmOfccCL
[2] http://freegis.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK_/_Chyba_p%C5%99i_transformaci_z_WGS84_do_S-JTSK
[3] http://freegis.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK#S-JTSK_.E2.86.92_WGS84
[4] http://freegis.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK_/_Grid#Pr.C3.A1ce_s_gridem
Další informace o konferenci talk-cz