[Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to?
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Sobota Květen 24 21:54:19 UTC 2014
Dne 16.5.2014 01:27, hanoj napsal(a):
>> Tak jsem měl teď přes oběd trochu času a koukal jsem na WFS.
>>
>> Základní URL: ....
>>
>> Prvních 200 položek: ....
>>
>> No a s tím mám jen dva (dost podstatné ;-) ) problémy
> *** a což zkusit project ID?
>
> http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&SRSNAME=EPSG:102067&TYPENAME=LPIS_FB4&featureID=LPIS_FB4.8780373
To právě musím nejprve někde zjistit ne? Mám akorát bod, na který bylo
kliknuto.
> nebo BBOX?
>
> http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&BBOX=-904539,-1227290,-731680,-935232&SRSNAME=EPSG:102067
>
Trochu jsem si s tím hrál. Našel jsem nějaký příklad, jak pomocí
geotools převádět mezi projekcemi. Nějak to funguje, ale nevím, jestli
dobře.
Například:
proN49.660144848959035, E18.29907177958237 (EPSG:4326)
dostanu 471210.46759085247, 1121224.5497619768 (EPSG:102067)
V tom URL nahoře jsou ale všechny souřadnice BBOXU záporné. Tady ne. Je
to dobře?
Když se třeba kouknu, co za request posílá LPIS, tak tam to je taky
záporné. Navíc je vidět, že vypočítané souřadnice by cca souhlasily.
(neklikl jsem na stejné místo).
http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/mapserver/cgi-bin/tiskove_hladiny.fcgi?LPIS_FB4_STAV=4&service=WMS&version=1.1.0&request=GetFeatureInfo&layers=LPIS_KP4%2CLPIS_FB4&query_layers=LPIS_KP4%2CLPIS_FB4&bbox=-471131.845377%2C-1121174.062338%2C-470688.051172%2C-1120897.837487&srs=EPSG%3A102067&feature_count=1&x=324&y=414.6333312988281&height=783&width=1258&info_format=application%2Fvnd.ogc.gml
Ale, I když toto pominu a dám souřadnice záporné, tak tápu, jak správně
definovat ten BBOX. Jediné co udělám, že v URL výše vyměním souřadnice.
Vezmu ten bod, napoprvé odečtu 100, napodruhé přičtu a dám to do URL.¨
http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&BBOX=-471110,-1121124,-471310,-1121324&SRSNAME=EPSG:102067
Místo očekávané odpovědi ale dostanu xml, kde je klíč gml:null s
hodnotou "missing": http://pastebin.com/zFXfmPSe
A očekávané odpovědi se nedočkám ani když použiji souřadnice z URL od LPIS. Zase klíč s hodnotou "missing".
http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&BBOX=-471131.845377%2C-1121174.062338%2C-470688.051172%2C-1120897.837487&SRSNAME=EPSG:102067
Co mi uniká?
Marián
> ha
> hanoj
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz