[Talk-cz] Nominatim a české adresy
"Petr Morávek [Xificurk]"
petr na pada.cz
Středa Květen 28 14:30:45 UTC 2014
Dne 28.5.2014 16:09, Matěj Cepl napsal(a):
> On 2014-05-27, 21:13 GMT, Petr Souček wrote:
>> A dále je členěna na několik prvků:
>> - na 57 městských částí
>> http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/mestskecasti/vyhledej?ob.kod=554782&search=Vyhledat
>> - na 22 správních obvodů Prahy
>> http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/spravniobvody/vyhledej?search=Vyhledat
>> - na 10 městských obvodů Prahy
>> http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/mestskeobvody/vyhledej?search=Vyhledat
>> - na 112 katastrálních území
>> http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/katastralniuzemi/vyhledej?ob.kod=554782&search=Vyhledat
>> (v rámci katastrálních území jsou v Praze číslovány stavební
>> objekty, takže se někde můžete setkat s tím, že v Praze je
>> také 112 částí obce)
>
> No právě a myslím, že by asi bylo dobré rozhodnout co z toho
> bude obec pro účely OSM. Teď tam máme Prahu jako jednu obec což
> mi připadne (z důvodů, které jsou snad jasné z tohoto threadu)
> špatně. Nechtělo by to nahradit toto členění něčím jiným? Čím?
>
> Já bych hlasoval pro Prahu 1-10 (nebo 1-22), ale chtěl bych se
> o tom spíše pobavit (a kdyby někdo navrhnul jak změnit OSM data
> tak, aby Nominatim chápal obce jako co se dohodneme).
>
> Hezký den,
>
> Matěj
Tohle raději ne.
Vzhledem k adresám mi přijde jako nejlepší naimportovat městské obvody
Prahy jako relace hranic s admin_level=9. Jen pro úplnost uvádím, že
admin_level=8 je u nás všude hranice obcí a admin_level=10 hranice
katastrálních území (které jsou v Praze zároveň de facto částmi obce).
Správní obvody Prahy, městské části Prahy a ostatních statutárních měst
bych naopak zatím do OSM asi netahal.
Petr Morávek
Další informace o konferenci talk-cz