[Talk-cz] Mistni nazvy z cuzk:km - place=locality?
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Čtvrtek Květen 29 07:26:19 UTC 2014
Ahoj,
jen se zeptám - to, co je v KM, je to totéž co ZSJ v RUIAN? (Základní sídelní
jednotky)? Pak nějak nedává smysl to překreslovat. ZSJ mají polygony i
definiční body. Polygony už není kam dát, u definičních bodů se dá dát to
place=*.
Jináč Nominatim na to docela dost intenzivně reaguje, někdy až moc a hlásí
places v dost velkých vzdálenostech, kde už by člověk asi ten název nepoužil
(v případě použití bodů). Mám na mysli reverzní geokodér.
Dne Čt 29. května 2014 09:10:19, Dalibor Jelínek napsal(a):
> Ahoj,
>
> jojo, to jsem delal ja. ;-)
>
> Kdyz uz se to nejak jmenuje, tak at to mame v mape, ne?
>
> S tim jak je to nahusto to by asi mela byt starost pro renderer
>
> a ne pro toho, kdo to z KM prekresluje. V tomhle zvetseni,
>
> na ktere jsi poslal odkaz, by to asi vubec nemel vykreslovat.
>
> Asi je to jinde o dost ridsi.
>
> V kazdem pripade si myslim, ze je lepsi to v mape mit,
>
> nez to neprekreslit, kdyz uz se ta oblast mapuje.
>
>
>
> Zdravi,
>
> Dalibor
>
>
>
>
>
> From: Jan Dudík [mailto:jan.dudik na gmail.com]
> Sent: Tuesday, May 27, 2014 9:13 PM
> To: OpenStreetMap Czech Republic
> Subject: Re: [Talk-cz] Mistni nazvy z cuzk:km - place=locality?
>
>
>
> Zjevně nejsi sám
>
> http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.1242/14.3598
>
>
>
> JAnD
>
>
>
> Dne 27. května 2014 20:42 Martin Švec - OSM <osm na maatts.cz
> <mailto:osm na maatts.cz> > napsal(a):
>
> Ahoj,
>
> při přidávání lesních cest jsem začal opisovat z CUZK:KM lokální označení
> neobydlených míst (polesí, pole...) poblíž Brna. Zaplevelil jsem tím mapu
> trochu víc než jsem původně čekal, tak se chci ujistit, že nedělám něco
> nežádoucího. Viz http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.2423/16.4198
>
> Názvy jsou nody s tagem place=locality, po vzoru hopeta kousek severněji u
> Lažánek. Je to ok? Popis na wiki vcelku sedí
> (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place%3Dlocality), ale prý by těch
> tagů mělo spíš ubývat. Vhodnější označení jsem ale nenašel.
>
> Turistické mapy tyhle názvy běžně obsahují, ale nevím jak je zkousnou
> renderery OSM...
>
> Díky
> Martin
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz