[Talk-cz] Import pobočky a bankomaty Česká spořitelna
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Prosinec 3 19:25:39 UTC 2015
Nikdo nic, asi všichni nakupují a chystají se na vánoce ;-)
Já mezitím udělal první verzi wiki stránky k importu: http://wiki.
openstreetmap.org/wiki/Import_%C4%8Cesk%C3%A1_spo%C5%99itelna (anglicky ;-)
)
Připomínky a opravy jsou vítány. Hlavně nevím, jakou licenci tam mám vlastně
napsat.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 27. 11. 2015 9:49:23
Předmět: Re: [Talk-cz] Import pobočky a bankomaty Česká spořitelna
"
Ahoj,
přidal jsem.
Včera, dlouho do noci, jsem si hrál s POI importérem https://github.com/POI-
Importer/POI-Importer.github.io
Zkoušel jsem to na FM, vypadá to použitelně. Na mapě zobrazí data, která mu
předhodím přes geojson, přes overpass API pak dotáhne podobné objekty v
okolí toho bodu a zobrazí rozdíly v tagování. Po kliknutí se pak tento bod
objeví v josm, já si dotáhnu okolní data a můžu ty dva body spojit. Po
nahrání na OSM se změna okamžitě projeví v POI-importéru.
http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer/#map=16/50.0848/14.4171&datasets=
CZCSbnk;CZCSatm
Jediný problém, na který jsem narazil je, že není ošetřen případ, kdy jsou
dva body na stejných souřadnicích. Pokud jeden bod sdílí pobočka a bankomat,
tak to jde řešit vypínáním vrstev, ale jak tam jsou dva bankomaty na sobě,
tak je problém.
Například: http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer/#map=18/49.6991/18.2257&
datasets=CZCSbnk;CZCSatm
(zkuste vypnout jednu vrstvu)
Jen je škoda, že v těch gpx datech není nějaký jednoznačný identifikátor.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Petr Schönmann <pschonmann na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 26. 11. 2015 21:44:04
Předmět: Re: [Talk-cz] Import pobočky a bankomaty Česká spořitelna
"
Doplnil bych ještě contact:website=http://www.csas.cz(http://www.csas.cz)
Dne čt 26. 11. 2015 21:08 uživatel Pavel Machek <pavel na ucw.cz
(mailto:pavel na ucw.cz)> napsal:
"On Thu 2015-11-26 19:20:56, Marián Kyral wrote:
> Takhle? (Aplikováno v tomto pořadí)
>
> První znak velkým písmem
> ALBERT --> Albert
> BILLA --> Billa
> BIG --> Big
> TESCO --> Tesco
> KAUFLAND --> Kaufland
> GLOBUS --> Globus
> HORNBACH --> Hornbach
> LIDL --> Lidl
> PENNY MARKET --> Penny Market
> TERNO --> Terno
> COOP --> Coop
> JEDNOTA --> Jednota
> SUPERMARKET --> supermarket
> začíná na Prodejna --> prodejna
> začíná na Budova --> budova
> začíná na Bývalá --> bývalá
>
> U těch posledních tří řádků si nejsem jistý, co je lepší.
> Zbytek bych nechal na tom, kdo to bude kontrolovat.
Jasny, vypada dobre, dik!
Pavel
--
(english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek
(http://www.livejournal.com/~pavelmachek)
(cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/
blog.html(http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html)
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
--
S pozdravem
Petr Schönmann
https://www.facebook.com/klikklakcz(https://www.facebook.com/klikklakcz)
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20151203/9f2282d2/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz