[Talk-cz] Zpracování vrstevnic pro mapy
Ladislav Laska
laska na kam.mff.cuni.cz
Pátek Srpen 19 19:10:23 UTC 2016
Ahoj,
jak píšou ostatní, obsahují mnoho voidů a možná i nějaké další artefakty. Vím,
že existují zdroje, které to mají prý opravené, konkrétně toto:
http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html
Nevím, jak je to s licencováním, nějak jsem se zasekl na tom, že se mi nechtělo
stahovat celý svět a roztilování je nějak podivně očíslované... Tak jsem použil
vanilla data od NASA, hezky s voidama a tak a moc mě to netrápí. Voidy jsou
většinou tam, kde je svah hodně strmý, a tudíž těžko průchozí :-)
Dej vědět, jestli najdeš nějaké dobré řešení, zajímalo by mě to!
PS: Prý existuje nějaký nový tool místo srtm2osm:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Phyghtmap
On Tue, Aug 16, 2016 at 09:37:57AM +0200, Lukáš Karas wrote:
> Ahoj, měl bych dotaz na lidi kolem projektu openstreetmap.cz:
> Vrstevnice které jsou součástí map si zpracováváte sami, nebo stahujete
> předpřipravené z nějaké služby?
>
> Zkoušel jsem do svých mobilních map (postavených nad OSM Scout knihovnou)
> přidat vrstevnice, použil jsem Srtm2Osm tool pro vytvoření vrstevnic z SRTMv2
> dat od Nasa. Vše vypadalo vpořádku, dokud jsem nezkusil Alpy, kde jsem narazil
> na tyto podivnosti:
> http://www.karry.cz/files/ContourLines_bug.png
>
> Na OSM wiki jsem se dočetl že SRTM data mají tento problém na místech kde byl
> sníh :-( Chtěl jsem vyzkoušet použít novější data (SRTMv3), ale pro ten jsem
> zatím nenašel funkční nástroj...
>
> Když se podívám na openstreetmap.cz, třeba na vrstvu zimní sporty tak tento
> problém se ve vrstevnicích nevyskytuje...
>
> Poradíte prosím jaký zdroj a nástroje použít pro dokonalé vrstevnice?
>
> Díky, Lukáš
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
S pozdravem Ladislav Láska <laska na kam.mff.cuni.cz>
Katedra Aplikované Matematiky, MFF UK tel.: +420 739 464 167
Další informace o konferenci talk-cz