[Talk-cz] Zpracování vrstevnic pro mapy
Jan Skala
speirs na email.cz
Sobota Srpen 20 06:07:29 UTC 2016
Ahoj, diskusi jsem po očku sledoval, ale nedostal jsem se ještě k
reakci. Phyghtmap také používám a vrstevnice v Alpách jsou OK, alespoň
co vím. Napsal jsem návod na http://osm.paws.cz/srtm.php ale potřeboval
by trochu aktualizovat, protože to hlavní tam chybí. Aby byly vrstevnici
bez vad je třeba přidat k přiazu phyghtmap ještě parametr
--source=view3,srtm3 a ještě před tím mám parametr -0 . Teď nevím, na co
je, ale to se dá doufám dohledat v doku. Snad to pomůže :)
Hezký den všem
Honza
On 19.8.2016 21:14, Jan Martinec wrote:
>
> Phyhgtmap to tahá právě z viewfinderpanoramas, mám na to skript.
> Licenci nevím, řešil jsem to tehdy pro os . užití, tam je to ok.
>
> Honza Piškvor Martinec
>
>
> Dne 19. 8. 2016 21:11 napsal uživatel "Ladislav Laska"
> <laska na kam.mff.cuni.cz <mailto:laska na kam.mff.cuni.cz>>:
>
> Ahoj,
>
> jak píšou ostatní, obsahují mnoho voidů a možná i nějaké další
> artefakty. Vím,
> že existují zdroje, které to mají prý opravené, konkrétně toto:
>
> http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html
> <http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html>
>
> Nevím, jak je to s licencováním, nějak jsem se zasekl na tom, že
> se mi nechtělo
> stahovat celý svět a roztilování je nějak podivně očíslované...
> Tak jsem použil
> vanilla data od NASA, hezky s voidama a tak a moc mě to netrápí.
> Voidy jsou
> většinou tam, kde je svah hodně strmý, a tudíž těžko průchozí :-)
>
> Dej vědět, jestli najdeš nějaké dobré řešení, zajímalo by mě to!
>
> PS: Prý existuje nějaký nový tool místo srtm2osm:
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Phyghtmap
> <http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Phyghtmap>
>
> On Tue, Aug 16, 2016 at 09:37:57AM +0200, Lukáš Karas wrote:
> > Ahoj, měl bych dotaz na lidi kolem projektu openstreetmap.cz
> <http://openstreetmap.cz>:
> > Vrstevnice které jsou součástí map si zpracováváte sami, nebo
> stahujete
> > předpřipravené z nějaké služby?
> >
> > Zkoušel jsem do svých mobilních map (postavených nad OSM Scout
> knihovnou)
> > přidat vrstevnice, použil jsem Srtm2Osm tool pro vytvoření
> vrstevnic z SRTMv2
> > dat od Nasa. Vše vypadalo vpořádku, dokud jsem nezkusil Alpy,
> kde jsem narazil
> > na tyto podivnosti:
> > http://www.karry.cz/files/ContourLines_bug.png
> <http://www.karry.cz/files/ContourLines_bug.png>
> >
> > Na OSM wiki jsem se dočetl že SRTM data mají tento problém na
> místech kde byl
> > sníh :-( Chtěl jsem vyzkoušet použít novější data (SRTMv3), ale
> pro ten jsem
> > zatím nenašel funkční nástroj...
> >
> > Když se podívám na openstreetmap.cz <http://openstreetmap.cz>,
> třeba na vrstvu zimní sporty tak tento
> > problém se ve vrstevnicích nevyskytuje...
> >
> > Poradíte prosím jaký zdroj a nástroje použít pro dokonalé
> vrstevnice?
> >
> > Díky, Lukáš
> >
>
>
>
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz>
>
>
> --
> S pozdravem Ladislav Láska
> <laska na kam.mff.cuni.cz <mailto:laska na kam.mff.cuni.cz>>
> Katedra Aplikované Matematiky, MFF UK tel.: +420 739
> 464 167 <tel:%2B420%20739%20464%20167>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160820/4a6906e5/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz