[Talk-cz] Zuzanka
Jakub Sýkora
kubajz na kbx.cz
Čtvrtek Srpen 25 15:40:09 UTC 2016
Ahoj,
Pokud dobře koukám, tak na ofoto je nápis miluju tě a jméno je jiné
(něco jako Símo) - určitě tam není Zuzanko. 16m v lomu není zrovna mnoho
- GPSkou bys to musel trasovat naněkolikrát a beztak by ten výsledek
podle mě byl nevalný.. To už by bylo lepší to "zaměřit" svinovacím
metrem, namalovat si to JOSM 1:1 a pak to prsknout zhruba tam, kam to
patří v tom lomu.
Tedy se jedná o věc vcelku asi v čase proměnnou, tak je otázka, zda to
vůbec mapovat.
To už bych spíš zmapoval v Harrachově vysázené modříny do cifry 10,
které tam byly vysazeny k desátému výročí vzniku republiky v roce 1928.
Dodnes je to krásně patrné obzvlášť z čerťáku. Což mě napadá, že asi
udělám :-)
K
Dne 25.8.2016 v 17:24 Mikoláš Štrajt napsal(a):
> Zdravím OSM komunitu,
>
> pro dnešek mám takové odlehčené téma.
>
> Na dovolené jsme mimo jiné navštívil Solvayovy lomy (blízko Berouna),
> kde jsem v prostoru bývalého lomu paraple zahlédl poměrně velký nápis
> "Miluju tě, Zuzanko" vyskládaný z kamenů.
>
> Když jsem to uviděl, říkal jsem si, že by to mohlo být vidět na
> ortofotomapě - a skutečně - https://mapy.cz/s/10xKP
>
> Je to tedy vidět jen na té od mapy.cz, ostatní poskytovatelé nemají
> tak podrobné/aktuální ortofoto.
>
> Mám dva takový troufalý dotazy:
>
> - je to mapovatelné pomocí normálních nástrojů OSM (tj. mobily, GPS,
> případně tracing z ortofota), nebo to chce něco přesnějšího. Samotný
> nápis "Miluju" má dle měření na mapy.cz délku 16m, tedy asi jednu tramvaj
> - jak to značit? Třeba stonehenge jsou building=yes, historic=stone a
> natural=stone. Tohle asi moc historic nebude (tuším, že tam byl rok 1998).
>
> Severák
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz