[Talk-cz] RUIAN posun - konečné řešení?
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Prosinec 22 05:59:05 UTC 2016
---------- Původní zpráva ----------
Od: Ha Noj <ehanoj na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 21. 12. 2016 21:11:44
Předmět: Re: [Talk-cz] RUIAN posun - konečné řešení?
"
> > > Pro korekci tohoto posunu se dá použít korekční Grid ( http://freegis.
fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK_/_Grid
(http://freegis.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK_/_Grid) ), který ovšem > > po změně
algoritmu nedává správná data, takže přepočet není správný.
> > *** nic takového se neprokázalo. ;)
> >
> Fááákt? A proč mám sakra tady v Beskydech ty rozdíly :-D
*** ze dvou výsledků zpravidla nelze určit, který je blíže cíli ;)
Na 28 bodů CZEPOS s obojími souřadnicemi lze naše metody elementárně
otestovat:
http://pastebin.com/eFidfVuQ(http://pastebin.com/eFidfVuQ)
1) Výše v tomto vlákně zmíněný GRID od Seidl2014 dává tyto výsledky:
xy<8cm z<3cm
stdev_xy<2cm, stdev_z<1cm
2) Transformační služba CUZK dává tyto výsledky:
http://geoportal.cuzk.cz/Default.aspx?head_tab=sekce-01-gp&mode=TextMeta&
text=wcts&menu=19
(http://geoportal.cuzk.cz/Default.aspx?head_tab=sekce-01-gp&mode=TextMeta&text=wcts&menu=19)
xy<6cm z<4cm
stdev_xy<2cm, stdev_z<1cm
Tedy metody GRID jsou (a po celou doby byly) OK.
mimochodem CUZK ve WFS RUIAN u každé geometrie píše:
<bu-base:horizontalGeometryEstimatedAccuracy uom="m">1.5</bu-base:
horizontalGeometryEstimatedAccuracy>
"
Že já se do toho vůbec pouštěl. Nakonec to dopadlo tak, že problém vlastně
není a všichni jsou happy.
Radši budu mapovat.
Marián
"
ha
hanoj
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20161222/bd90b583/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz