[Talk-cz] wikipedia:cs=* -> wikipedia=cs:*
Vladimír Slávik
slavik.vladimir na seznam.cz
Čtvrtek Únor 11 13:33:10 UTC 2016
Ahoj,
to použití ale není zakázané, naopak spíš doporučené jako alternativa, ne?
Jestliže tedy bude muset fungovat v aplikacích/rendererech způsob
wikipiedia:lang=* tak jako tak, není možná ani důvod se pouštět do
úklidu, když je to legitimní použití...
Vláďa
Dne 11.2.2016 v 14:19 Vladimír Domes napsal(a):
> Ahoj,
> podle dokumentace (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:wikipedia)
> by se mělo ponechat jen "wikipedia": "cs:Loket (hrad)" a ruskou verzi
> smazat.
>
> Ruská stránka je dostupná přes link na české stránce.
>
> V.
>
>
> Dne 11. února 2016 14:05 Dalibor Jelínek <dalibor na dalibor.cz
> <mailto:dalibor na dalibor.cz>> napsal(a):
>
> Cau,
>
> souhlasim, ze by se to asi melo prohodit.
>
> Ale nevim, proc to na openstreetmap.cz <http://openstreetmap.cz>
> nefunguje, to by melo i tak, ne?
>
> Zcela urcite prohodit u te rustiny, to jsou veci. 8-0
>
> Dalibor
>
> *From:*Marián Kyral [mailto:mkyral na email.cz <mailto:mkyral na email.cz>]
> *Sent:* Thursday, February 11, 2016 1:47 PM
> *To:* talk-cz na openstreetmap.org <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>
> *Subject:* [Talk-cz] wikipedia:cs=* -> wikipedia=cs:*
>
> Ahoj,
> narazil jsem na tag wikipedia:cs=*, který mi na openstreetmap.cz
> <http://openstreetmap.cz> tak nějak nefunguje.
>
> Jedna věc je, že to opravím, ale stejně, dle wiki
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:wikipedia
> by se měl odkaz wikipedia:<country> použít pouze v případě, že
> chceme přidat další jazyk (třeba proto, že tam více
> informací/obrázků).
>
> Z toho mi vyplývá, že pokud je u daného osm objektu pouze tag
> wikipedia:cs, měl by se převést na wikipedia=cs:
>
> Jen tak jemně jsem si zadal dotaz na overpass-turbo - vypadlo mi
> cca 1000 použití wikipedia:cs v bboxu kolem ČR. Něco je legitimní
> využití, je tam hodně duplicit, takže v reálu to bude méně - až
> bude čas, tak to zkusím trochu pročistit.
>
> Ale třeba u Lokte mne překvapilo, že hlavní jazyk je ruština :-O
>
> "wikipedia": "ru:Локет (замок)",
> "wikipedia:cs": "Loket (hrad)"
>
> http://www.openstreetmap.org/node/2084945348
>
> Minimálně tohle by se prohodit mohlo ne?.
>
> Navíc, když kouknu na město loket, tak mně český odkaz na
> wikipedii zavede na Loket <https://cs.wikipedia.org/wiki/Loket> –
> oblast horní končetiny :-D
> http://www.openstreetmap.org/node/1599059140
>
> Marián
>
> =
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160211/05cdd066/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz