[Talk-cz] polder vykreslený jako vodní plocha
Pavel Pilát
pavel.pilat na gmail.com
Sobota Leden 9 15:22:17 UTC 2016
Ahojte,
narazili jsme na zajímavý jev: kousek od Ostravy v Polsku je jezero, ve
kterém jsou polní cesty a lesíky. :-D
http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.9794/18.2909
Na fotomapě je ovšem vidět, že ve skutečnosti je tam mnoho samostatných
jezírek a mezi nimi ty cesty:
https://www.google.com/maps/@49.9835285,18.3034242,5288m/data=!3m1!1e3
No, je evidentní, že za to může vykreslování tagu landuse=basin - celá
oblast slouží jako polder pro potřebu zachycení vodního přívalu a je tedy
vlastně korektně otagovaná. Zde wiki pro tento tag:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:landuse%3Dbasin
Chyba je tedy v Mapniku, který suchou oblast, která je zaplavená jen
vyjímečně, vykresluje jako vodní plochu a tím vzniká nesmysl s cestama ve
vodě. Dá se s tím něco dělat? :)
Pavel
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160109/d951a594/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz