[Talk-cz] co s traceristy?
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Úterý Leden 19 18:18:11 UTC 2016
Ahoj.
Ohledně toho padání traceru. Doporučuji aktualizovat tracer. V nových verzích josm změnili api a to způsobovalo pády.
Už by mělo být opraveno.
Marián
-------- Původní zpráva --------
Odesílatel: jzvc <jzvc na tpfree.net>
Odesláno: 19. ledna 2016 17:54:18 SEČ
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Předmět: Re: [Talk-cz] co s traceristy?
Dne 19.1.2016 v 15:35 Michal Pustějovský napsal(a):
> Ahoj,
>
> v části Brna jsem upravoval budovy já. Jestli jsem to tedy zavinil, tak
> je mi to líto a omlouvám se.
>
> Vždy jsem se snažil nechávat u building:levels původní hodnoty. Problém
> je v tom, že občas při trasování budovy s již existujícími hodnotami
> building:levels Tracer spadnul, a původní hodnoty natvrdo přepsal, i
> když logicky by člověk řekl opak. Bez možnosti výběru ponechání, jak to
> dělá normálně. Vtipné je, že to padání bylo poměrně systematické, třeba
> pár budov za sebou a pak dlouho nic. Přišel jsem an tuhle tu chybu cca o
> Vánocích, takže u už "ruanizovaných" budov bylo na nápravu pozdě.
> Odinstalování JOSM, vyčištění konf. souborů a čistá instalace tohle
> padání vyřešily.Radši sem se pak vyhnul úpravě oblastí kolem Králova
> Pole a středu Brna, kde bylo budov s "building:levels" hodně :-(
>
Cus, tracer pada prakticky 100% pokud je na budove uz napr zmineny
building:levels nebo je na building neco jinyho nez yes a ruzny
kombinace. Na to sem uz taky narazil.
Jinak osobne kdyz nekde klipu, tak mam pod tim ortofoto, a pokud je
tracer zcela mimo, tak to bud koriguju rucne nebo se radsi na trasovani
v nekterych lokalitach vybodnu uplne (netusil sem, ze drtiva vetsina
budov v CR ma ruzne kose uhly uplne vsude).
>
> Můžeš sem napsat, kde zhruba jsi ten problém našel? Pokud je to jen pár
> budov, tak bych to mohl manuálně opravit.
>
> Michal
>
> ---------- Původní zpráva ----------
> Od: Vladimír Slávik <slavik.vladimir na seznam.cz>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 19. 1. 2016 15:11:15
> Předmět: [Talk-cz] co s traceristy?
>
>
> Ahoj,
> bylo nebylo, našel jsem jak se někdo s tracerem vyřádil a přes budovy
> nebo oblasti naplácal to co mu tracer naimportoval. Akorát to bylo
> úplně
> špatně, protože oblast důvěrně znám. Podotýkám, že to bylo přes
> existující značení, které mělo to co bylo potřeba, ověřeno na místě:
>
> building=residential + building:levels=6 mi snaživý tracerista opravil
> na building=house + building:levels=5 s tím že obtáhl střešní okno nad
> pasáží místo domu - jak je v RUIANu.
>
> Jak velké "vylepšení" to je asi netřeba dodávat.
>
> Po takovýchto nálezech si musím klást otázku, je s tracerem vůbec možné
> soužití? Když někomu stačí klikat a nahrát výsledek, aniž by se podíval
> co vlastně udělal, co mi zbývá?
>
> Protože už mi víceméně došla trpělivost, ptám se všech - jaké máte vy
> zkušenosti s nápravami takového chování? Neptám se ani tak co je
> správné, spíš co zabírá. Řekněme že autor "vylepšení" podle
> statistik na
> kýblsoftu není žádné vemeno co se právě registrovalo a zkouší.
>
> Hezký nasraný odpoledne z Brna,
> VS
>
Obcas nekomu pisu na OSM ... a je fakt, ze nektery modifikace jsou
vylozene k nasrani. Bohuzel, za cast toho muzou i editory. Napr v JOSM
prestalo fungovat slucovani cest, pokud jsou v relacich, a musis rucne
resit, co v relaci nechat ... (a naprosto logicky, chces aby vysledek
byl ve vsech relacich obou cest, a to presne 1x)
Pokud nekdo edituje na webu, tak s oblibou prilepuje svuj vytvor k tomu,
co uz v mape je, protoze se to tak proste snadno klipe, coz je pak
doslova uchvacujici, kdyz s tim chces neco provadet (a mas treba plot
nalepenej na silnici).
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Odesláno z mého telefonu s Androidem pomocí pošty K-9 Mail. Omluvte prosím moji stručnost.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160119/e17bf706/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz