[Talk-cz] Rozdělení Jihlavské v Brně
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Březen 17 06:20:44 UTC 2016
---------- Původní zpráva ----------
Od: Pavel Machek <pavel na ucw.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 16. 3. 2016 23:22:57
Předmět: Re: [Talk-cz] Rozdělení Jihlavské v Brně
"Ahoj!
> > > *** já si stále myslím, že OSM je víc než jen vizualizovaná routovací
> > > tabulka a topologické vztahy pro navigace. Tedy že geoprvky
> > > vyjadřují(reprezentují) zjednodušený model reálného světa: mám-li
ulici,
> > > pak ji charakterizuje její osa v podobě linie, ne jen kudy jezdí auta,
kde
> > > mají řadicí pruhy, případně vodící stěny.
> >
> > potom by asi měla být diskuse o tom, jak velké zjednodušení je žádoucí
> *** diskuze co má smysl zmapovat a co to přinese přece neustále
> probíhá. Ale reálně se moc neděje a užívání vektorového datového
> modelu je konzervativní.
>
> > s lety se zvětšuje úroveň detailu, který zachycujeme
> *** to ano, mapujeme víc do detailu, ale zpodrobnění ulice v datovém
> modelu jen možné pouze z linie na plochu...
No, jak je videt, tak ne.
Kruhovy objezd taky nemapujeme jako bod, a dalnici taky nemapujem jako
jednu way. Kdyz jsou oddeleny cesty kusem betonu, dava smysl i normalni
ulici
zmapovat jako oddeleny cesty..
Pavel"
Tak v tomto případě by to možná chtělo nějaký nový tag - silnice rozdělena
bariérou.
Marián
"
--
(english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek
(cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/
blog.html
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160317/559d64d8/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz