[Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Čtvrtek Květen 12 16:10:11 UTC 2016
---------- Původní zpráva ----------
Od: Petr Vozdecký <vop na seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 12. 5. 2016 17:37:30
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
"
ahoj,
jojo, souřadnice v EXIFU nemusí být přímo vadný, ale prostě hodně mimo. A
bez problémů se stane, že se díky tomu nespárují fotky rozcestníků i když je
jinak vše vyplněno (shodné ref) - mám ten dojem, že tom.k onehdá říkla, že
ke spárování dojde jen když je vzdálenost mezi OSM a EXIF menší než 20m.
Mluvili jsme tehdy o tom, proč to na Vídeňské ulici v Brně u rozcestníku
"Brno-Polní (MHD)" maluje rozcestník bez fotky, když ta fotka tam bez
jakéhokoliv sporu je. Jenže ona má EXIF souřadnice na druhé straně ulice
přes koleje (na protějším chodníku)...
Čili tu kritickou vzdálenost je potřeba doladit napříč všemi službami, které
se tím zabývají ...
"
Jo. Chtělo by to upravit aby se nejprve hledaly fotky dle exifu a až v
případě neúspěchu dle vzdálenosti.
Jinak ty souřadnice z exifu se použijí pouze při vkládání. V development
větvi je možné špatně umístěnou fotku přesunout. Chtělo by to ještě trochu
upravit vzhled, ale funguje to. Počítám, že se to brzo dostane na osmap.cz.
"
Další případ je ten, že v EXIFU souřadnice jsou, ale jsou tam 0°, 0°.
Takových dat už jsem pár viděl, pravidelně na tom místě v moři pod Afrikou
parkuje několik autobusů brněnské MHD (v mapě Iris iBMHD)
"
Jo. Nám tam taky pár fotek "parkuje". http://rawgit.com/osmcz/osmcz/master/
index.html#map=19/0.00016/0.00021&layers=dKG
Má smysl přidat kontrolu na souřadnice 0/0, případně omezit souřadnice jen
na nějaký bbox? ČR + SK? Evropa? Nebo chceme celý svět?
Marián
"
:o)
vop
---------- Původní zpráva ----------
Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 11. 5. 2016 16:35:30
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
"
Ahoj,
---------- Původní zpráva ----------
Od: Petr Vozdecký <vop na seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 11. 5. 2016 15:57:10
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
"
ahoj,
omezeni uploadu dle souradnic... rozumim motivaci, ale jaky to ma prakticky
vyznam? Kdyz tam neco nahravam pres toto rozhrani, tak k se tomu stejne
nepripojuje zadna informace o tom, ze "by to mel byt tento rozcestnik", nebo
ano? Predvyplnuje se treba ref, je-li znam?
"
Ano. Ref se předvyplní, pokud je v OSM. Hlavní motivace je předejít chybně
nahraným fotkám. Když nahrávám fotku ke konkrétnímu rozcestníku, tak je
blbost mít souřadnice několik kilometrů vedle (i když teoreticky bych přes
jeden formulář mohl nahrát fotky všech rozcestníků v okolí - to mně
nenapadlo :-) )
"
V praxi by to tedy mohlo slouzit spise jako upozorneni pro toho, kdo
uploaduje, ze se asi sekl pri vyberu fotky... V tomto smyslu proc ne...
Jenze on muze byt i duvod ten, ze je EXIF vadny z duvodu spatne fungujici
GPS na spatnem signbalu apod.
"
Vadný exif? Aha. No teď ty exif souřadnice nijak nekontroluji - věřím jim.
Asi trochu naivně :-D
"
Tedy spise nez odmitnutim fotky, tak bych to resil upozornenim. Myslim, ze
by se to mohlo vyresit tim, ze by pri rozdilu vetsim nez ca 50 m musel
mapper jeste odkliknout prvni upozornovaci pop-up okno (EXIF souradnice je
fakt daleko, system automaticky uprednostni OSM data) a kdyz by to pak
nevyresil, resp. by pred finalnim potvrzenim dat aktivne prepnul na volbu
EXIF, tak by mu treba vyskocilo jeste jedno "sichr" varovani (snazite se
potvrdit souradnice vzdalene XX m od predpokladanych souradnic)...
"
Tak v takovémto případě bych mohl tu vzdálenost vypsat oranžovou barvou jako
varování plus bych mohl do formuláře dynamicky vložit checkbox "Ano, chci
opravdu použít souřadnice z EXIF" a pokud uživatel ten checkbox nezatrhne,
nebude tlačítko pro upload souboru aktivní. Nejsem moc velký příznivec
potvrzovacích vyskakovacích bublin.
Díky za nakopnutí.
Marián
"
vop
---------- Původní zpráva ----------
Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 11. 5. 2016 10:50:12
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
"
Ahoj,
aktuální verze (pokud někdo nesleduje issue v githubu):
Mám dotaz k té vzdálenosti OSM/Exif: Má smysl to nějak omezit? Třeba že
fotky dále než 100 metrů od rozcestníku nepůjdou nahrát.
Co myslíte?
A k tomu nasazení na prod - Pavel tenhle týden finišuje diplomku, takže než
dofinišuje asi nelze očekávat nasazení na prod. Ale předpokládám, že se k
tomu tento víkend nebo během příštího týdne dostane.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Tom Ka <tomas.kasparek na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 7. 5. 2016 17:50:57
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
"
To vypada uz hodne pouzitelne. Jak to vlastne bude s nasazenim tech
poslednich veci na produkcni server? Uz je tam toho docela dost. Je potreba
pockat na Zby?
Bye
Dne 6. května 2016 10:45 Marián Kyral <mkyral na email.cz
(mailto:mkyral na email.cz)> napsal(a):
"
Ahoj,
tak jsem dodělal podporu pro exif. Pokud má fotka souřadnice v exifu, tak se
zobrazí a automaticky se předvyberou. Nicméně uživatel má možnost to
přesunout zpátky a použít souřadnice rozcestníku z OSM.
Tak jsem dodělal drobnosti jako například, že se otevřený formulář nezavře
při posunu mapy a indikaci, že probíhá načítání podrobností o rozcestníku z
OSM.
K vyzkoušení na http://rawgit.com/osmcz/osmcz/master/index.html
(http://rawgit.com/osmcz/osmcz/master/index.html)
Ještě uvažuji, že by nebylo špatné ukázat vzdálenost exif vs. osm a ideálně
plácnout na exif souřadnice nějaký ukazatel, aby měl uživatel představu, jak
moc daleko to je.
A kdyby někdo chtěl ten formulář zkrášlit, má možnost.
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz(mailto:mkyral na email.cz)>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org
(mailto:talk-cz na openstreetmap.org)>
Datum: 27. 4. 2016 10:17:08
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
(http://osmap.cz)
"
To vypadá, že se nestihla dotáhnout data z OSM. Asi jsi byl moc rychlý ;-)
Po kliknutí na Vložit fotografii se ref vyplnilo:
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Lukas Novotny <lenochod na tiscali.cz(mailto:lenochod na tiscali.cz)>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org
(mailto:talk-cz na openstreetmap.org)>
Datum: 27. 4. 2016 9:36:18
Předmět: Re: [Talk-cz] OsmHiCheck chybejici rozcestniky do osmap.cz
(http://osmap.cz)
"
Dne 27. dubna 2016 8:24 Marián Kyral <mkyral na email.cz
(mailto:mkyral na email.cz)> napsal(a):
"Souřadnice a ref jsou předvyplněny z OSM (ref jen pokud je)."
Tak mě se ref nepředvyplnilo, že by mu vadilo písmeno na konci? ref = HK043m
Viz screenshoty. Rozcestník jsem prozatím do systému nenahrál.
Díky za vaší skvělou práci.
Lukáš
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org(mailto:Talk-cz na openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment.html>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 108128 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment.png>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 81471 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment-0001.png>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 80452 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment-0002.png>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 132171 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment-0003.png>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: [žádný popis není k dispozici]
Type: image/png
Size: 138502 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20160512/3ab8ee24/attachment-0004.png>
Další informace o konferenci talk-cz