[Talk-cz] Železniční trať - kilometrická poloha bodu
jzvc
jzvc na tpfree.net
Pondělí Listopad 28 14:44:32 UTC 2016
Dne 28.11.2016 v 13:56 Jan Macura napsal(a):
> Zdravím,
>
> ono i u těch železničních tratí jsou lecjaké záludnosti. Nemůžu mluvit
> za ČR, ale třeba ve Švédsku mají značení po kilometrech, které z
> několika důvodů většinou vůbec nejsou dlouhé 1 km. Například se postavil
> most přes jezero tam, kde trať původně šla kolem, celá trať se tím
> zkrátila, ale kilometráž se přizpůsobila původnímu značení. Divil bych
> se, kdyby v ČR byl sofistikovanější systém..
> Takže kdyby nějaký GISák dostal nápad, že si napočte kilometry na linii
> trati a spočtenou kilometráž uloží do objektů na trati, tak to ho rovnou
> zastavím, že tudy cesta nevede.
Cus,
v CR to je urcite na mnoha mistech podobny, a nejen na zeleznici, vzdyt
D8 ma treba i zaporny kilometrovniky. Co sem zahlid u trati, tak na
spouste mist muze byt znaceni (kilometrovniky) klidne jeste z
rakousko-uherska, a mezi tim doslo u casti trate ke vsemoznym prelozkam ...
>
> Honza/YjM
>
> 2016-11-28 11:00 GMT+01:00 Karel Volný <kavol na seznam.cz
> <mailto:kavol na seznam.cz>>:
>
> zdar,
>
> ...
> > Jinak... kilometricka poloha se pouziva taky na rekach a na silnicich
> > / dalnicich. Asi by bylo dobry mit nejak rozume jednotny znaceni...
> >
> > Hmm, railway:position= se asi uplne nehodi pro reky... no nic,
> > jednotny znaceni asi nebude.
>
> malá technická ... u nás je zvykem řeky kilometrovat od ústí
>
> v Rakousku jsem to viděl naopak od pramene ... ale aby to nebylo tak
> jednoduchý, tak třeba Morava je i na rakouský straně počítaná od
> ústí (s tím,
> že je to po dvou kilometrech, na slovenský straně jsou cedule s lichejma
> číslama a na rakouský se sudejma; na hranicích ČR-SR to nejsou
> cedule ale
> patníky)
>
> a je-li řeč o Moravě, tam bylo několikrát zkrácený koryto a po novu
> je to
> dokilometrovaný jen po Hodonín, takže je tam asi 16 km díra
>
> Labe mělo nulu na hranicích, tuším před deseti lety bylo dohodnuto
> přečíslování +730 - myslímže na základě toho, že se to EU snaží
> ujednotit, aby
> se počítalo od ústí a stejným způsobem
>
> kdyby se někdo chtěl pouštět do nějaký definice kilometráže, je
> potřeba s
> takovýmito (a jistě mnohými dalšími) záludnostmi počítat
>
> - musím říci, že bych oficiální kilometráž v OSM viděl velmi rád
> (asi by šly z
> plavební správy i vymlátit nějaký data), pak by se z toho daly snadno
> odvozovat kilometráže vodácké, ale nějak nemám sil vrhat se na
> takovýto úkol
>
> K.
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz>
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz