[Talk-cz] Česká pošta - konvence pro název
Pavel Zbytovský
zbytovsky na gmail.com
Čtvrtek Únor 9 07:59:58 UTC 2017
Zajímavá a těžká otázka, vskutku.
Za mě bych hrozně rád v názvu vidět to, jak se to opravdu jmenuje, jak se
to oficiálně jmenuje tzn.
name=Tesco Hypermarket Ostrava Futurum
name=Česká pošta Brno 16
name=McDonalds (tj. když to nemá název klidně i bez upřesnění,
dobrým upřesněním je poloha)
Chápu, že se mapperovi příčí kombinovat "Česká pošta" a
amenity=post_office, ale Česká poštá je přeci název, a teoretický můžeme
mít alternativní poštovní službu, která se bude jmenovat "DPD příjem
zásilek" + amenity=post_office.
Do operatora se pak píše faktická právnická osoba, nicméně pro lidi často k
ničemu. Třeba:
name=Albert Supermarket
operator=Ahold, a.s.
alt_name=Albert v podchodu na Můstku
Pavel
On Thu, Feb 9, 2017 at 8:33 AM Vladimír Domes <vladimir.domes na gmail.com>
wrote:
No to je právě ta otázka, jestli to duplikovat nebo ne. Si vem analogický
příklad s Tesco obchoďáky. Pokud bys na to šel stejným pravidlem, tak je
musíš tagovat jako např.:
operator='Tesco Stores ČR a. s.'
name='Hypermarket Ostrava Futurum'
A úplně stejně bys mohl řešit Globusy, Hrušky, restaurace Mc Donald's,
Burger Kingy a podobně, které bys taky v názvu neměl mít.
Nyní u nás je cca 465 pošt s názvem 'Česká pošta', to by znamenalo, že jsou
špatně pojmenované.
Mi se jen nelíbí, že někde to je 'Česká pošta' a jinde 'Brno 6'.
V.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170209/b017e692/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz