[Talk-cz] Data z magistratu Brna - poštovní schránky
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Neděle Únor 12 09:22:13 UTC 2017
Dne 7.2.2017 v 13:20 majka napsal(a):
> Tak jsem udělala pokus v Českých Budějovicích, podle mě docela úspěšný.
>
> Schránky samotné identifikaci mají (předpokládám že podle depa které
> vybírá). Na schránce je štítek s číslem, označením depa, telefonem a
> dobou výběru.
>
> Takže můj konkrétní postup:
> - hodit to do tabulky ty údaje České pošty
> - přidat sloupec, upravit v něm adresu do rozumného tvaru (ulice +
> číslo, město), upravit zbytek do formy vhodné pro načtení do JOSM
> (tedy upravit čas výběru, přidat poznámku...)
> - nechat projet geokódováním, přidat zpět do tabulky lat a lon; u
> schránek určených křižovatkou jsem pozici nabrala z mapy ručně
> doprostřed křižovatky
> - stáhnout zmapované schránky z overpass turbo, otevřít v JOSM
> - ty "moje" otevřít v nové vrstvě, zkontrolovat proti již zmapovaným,
> případně posunout pozici v téhle vrstvě
> - volitelně: prohledat zbytek v google nebo seznam mapách, případně si
> vzpomenout, že o okolo některých schránek chodím či jezdím, jen je
> nevnímám, a upravit v tabulce pozici podle domu / křižovatky / ...
> - vyexportovat jako gpx
> - načíst do mobilu (osmand) jako body zájmu
> - v polední pauze oběhnout cca 10 nejbližších schránek, mimo jiné
> najít na místě i jednu určenou přesností cca 100 m, vyfotit + geotag
> - a na závěr zopakovat načtení tabulky + fotek do JOSM, naposledy
> zkontrolovat pozici, a tentokrát už i poslat schránky bez problému
> určené do OSM dat
Ahoj,
pokusně jsem vzal celý ten seznam (csv_prehled_schranek.zip), převedl
souřadnice z křováka, překonvertoval do JSON a nahodil do testovací
instance POI-Importeru. Sice tam nemám body bez souřadnic, ale i tak je
tam krásně vidět, kolik toho ještě chybí:
http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer-testing/#map=14/48.9555/14.4922&datasets=CZECPbox
Červená - bod chybí v OSM (nebo je strašně daleko), žlutá - bod existuje
a má alespoň některé tagy stejné a zelená - bod existuje a má většinu
tagů stejnou.
Když kouknu na Budějovice, tak je tam samá žlutá. Jednak máme rozdíl v
tagu operator=* - "Česká pošta" vs. "Česká pošta, s.p." (co je správně?)
a taky se liší collection_times=*. Tam to mají fakt úžasně -
zduplikované řádky bez jednoznačného ID lišící se jen o ten čas a den
výběru. To budu muset ještě nějak vymyslet.
A ještě bych měl dotaz, jaký skript používáš pro to geokódování?
Díky,
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170212/77cd5afc/attachment.html>
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: eggephmejejboakk.png
Type: image/png
Size: 8302 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170212/77cd5afc/attachment.png>
Další informace o konferenci talk-cz