[Talk-cz] dotaz na možnost úpravy souřadnic fotek rozcestníků z commons
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Pátek Březen 10 12:50:07 UTC 2017
---------- Původní e-mail ----------
Od: Jan Macura <macurajan na gmail.com>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 10. 3. 2017 13:34:14
Předmět: Re: [Talk-cz] dotaz na možnost úpravy souřadnic fotek rozcestníků z
commons
"
2017-03-10 11:41 GMT+01:00 Marián Kyral <mkyral na email.cz
(mailto:mkyral na email.cz)>:"
No jo, ale co když měl ten fotograf tu pozici blbě? Vždyť GPS může lítat
klidně i o desítky metrů.
"
To je samozřejmě velmi dobře možné, ale řekl bych, že jsi minul pointu.
Souřadnice v šabloně {{Location}} nejsou a nemají být souřadnice foceného
objektu.
"
To taky netvrdím. Primárně se jedná o to, že daná fotka je umístěna dále než
20m od rozcestníku, takže pokud se nejedná o celkový pohled, ale o detail,
byla fotka patrně pořízena blíže. Leda, že bych měl sebou jen teleobjektiv a
nemohl jít blíže. Což asi nebude častý případ.
Jasně, předpokládá se, že tu polohu rozcestníku jsem dostatečně přesně
ověřil v terénu.
"
Navíc, čím chceš opravit pozici určenou (možná!) na základě GPS? Pomocí
pozice rozcestníku, určené pomocí GPS?
"
Tak ono těch GPS mohlo být použito více a taky zapomínáš, že třeba ve městě
se dá poloha rozcestníku zpřesnit pomocí dalších zdrojů, jako je ortofoto,
KM, RUIAN - vím, že rozcestník je na sloupu, který je přesně na rozhraní
dvou pozemků, hned vedle zastávky, telefonní budky a podobně.
Ale pokud není zájem o nějaké dodatečné zpřesnění ze strany Wikipedie, tak
to dělat nemusíme. Nebo si můžeme udělat nějakou korekční tabulku na osmap.
cz a opravené souřadnice si ukládat tam. U fotky by se pak objevila nějaká
zpráva ve smyslu, že původní souřadnice jsou AB a uživatel xy je opravil na
CD.
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20170310/b4c7f2b6/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz