[Talk-cz] šestý brněnský mapathon na Masarykově univerzitě

r.stampach na centrum.cz r.stampach na centrum.cz
Úterý Listopad 7 23:50:02 UTC 2017


Zdravím,

jsem zaměstnancem Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Na našem Geografickém ústavu (Kotlářská 2, Brno) se pravidelně uskutečňují brněnské Missing Maps mapathony pro organizaci Lékařů bez hranic, kde se vytváří data OpenStreetMap pro krizové části světa, které dosud nejsou dobře zmapované. Tato data pak používají humanitární organizace pro svou práci. Píši sem, protože mapathonů se pravidelně účastní i čtenáři tohoto fóra.

V pořadí šestý mapathon na Masarykově univerzitě se uskuteční v úterý 14. listopadu 2017 od 18:30 do 21:30. Přesné místo je zde: učebny Z5 a Z7, Geografický ústav, Přírodovědecká fakulta, budova 4, Kotlářská 2, Brno.
Mapa: https://www.openstreetmap.org/way/84965582

Opět rozšiřujeme nabídku. Nově si můžete vybrat hned ze tří skupin. Kromě skupiny začátečníků a skupiny zájemců o editaci OpenStreetMap v pokročilém editoru JOSM, budeme poprvé školit i validátory - kontrolory práce ostatních mapérů. Právě validátoři jsou nyní v projektu Missing maps nejvíce potřeba.

Vítáni jsou ovšem i ti, kteří si chtějí jen přijít zamapovat a nebýt přitom rušeni výkladem.

Registraci a více informací najdete na adrese https://www.eventbrite.co.uk/e/brnensky-listopadovy-missing-maps-mapathon-tickets-39670534637

Radim Štampach
Geografický ústav
Přírodovědecká fakulta
Masarykova univerzita
Další informace o konferenci talk-cz