[Talk-cz] reportáž ČT o navigacích
Jan Sten Adámek
sten na adamek.online
Pátek Srpen 31 12:34:41 UTC 2018
highway=track nemá žádný default:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions
U nás by měla být navigovatelná i autem (např. různé příjezdy k chatám),
takže pokud tam auta explicitně nesmí, chyba je spíš v chybějícím access
než v navigaci.
Sten
En 31 de agosto de 2018 07:20:05 Milan Cerny <milancer na centrum.cz> escribió:
> Ahoj, včera mě zaujala reportáž na ČT o tom, že navigace navigují do zákazů
> vjezdu.
>
> https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/218411000140830-udalosti-v-regionech/obsah/640658-jizda-s-navigaci-v-krkonosich-muze-prinest-problemy
>
> V Maps me jsem to pro zajímavost zkoušel, a opravdu, trasu Mísečky - Špindl
> vedou po lesní cestě.
> Je chyba v navigaci (Maps-Me, GraphHopper), že autem routuje po
> highway=track, nebo v tom, že highway=track nemá omezen access?
>
> Jinými slovy je chyba u nás, tedy v OSM datech, nebo u těch co data
> zpracovávají?
>
> Milan
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
Další informace o konferenci talk-cz