[Talk-cz] Mapy.cz a OSM data v CZ (a jinde)

Jan Cibulka honza na datastory.cz
Pondělí Prosinec 31 13:25:14 UTC 2018


Jenom abyste rámcově věděli, do čeho jdeme ;) https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/cesko-zaspalo-v-digitalizaci-geografickych-dat-podnikatele-musi-obihat-desitky-uradu-116811.html

On 23.12.2018 20:27, Jan Cibulka wrote:

> Souhlas, koordinační schůzka v lednu by byla fajn.
>
> On 22.12.2018 13:08, majka wrote:
>
>> ci, kdy dané město/obec na OpenData zvysoka kašle, takže v podstatě není o čem jednat, a dělá jen to, co po nich nutně vyžaduje vyhláška. Tam jsou ale údaje, které nám nepomůžou (smlouvy/zakázky/personál/...)
>> Když jsem prohlížela ty vzorové plány, mohlo toho být k mání hromada - seznam zastávek / seznam kamer / parkovacích automatů/zón / knihoven a já nevím co ještě. Pokud to ale obce nemají jinde než ve svých mapových aplikacích ... "nejsou (to) OpenData" ... z toho uvedeného odkazu, bude obrovský problém z nich cokoli vylámat. Jediná jihočeská otevřená data jsou seznamy zastávek, zveřejněné krajem. Takže tady všude máme dvě možnosti - buďto dotyčné vyzvat, aby ty údaje opravdu dávali jako otevřená data (univerzální, ale bude extrémně dlouho trvat, protože je to pro ně práce navíc, a nic je k tomu vlastně nenutí), nebo ukázat na konkrétní data - třeba zveřejněná na stránkách obce jako informace pro občany a zahlásit "tohle bereme tak jak je", a jednat o souhlasu s použitím, pokud je tedy vůbec třeba (viz úvod). Můj osobní názor je, že pokud obce / kraje nic nenutí ta data poskytovat a sami nemají zájem, otevřená data nikdy pořádně k dispozici nebudou. I pokud jednorázově něco dohodneme, udělají to jednou jen proto, aby byl klid, a v budoucnu budeme pokaždé muset jednat o aktualizaci.
>
> --
> S pozdravem
>
> Jan Cibulka
> tel.: +420 776 307 158
> datastory.cz

--
S pozdravem

Jan Cibulka
tel.: +420 776 307 158
datastory.cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20181231/ac3f1fca/attachment.html>


Další informace o konferenci talk-cz