[Talk-cz] Nedělitelné mezery v názvech ulic

Jan Sten Adámek sten na adamek.online
Pondělí Únor 12 21:23:09 UTC 2018


Ahoj,

já dávám do name plný název (bez jakýchkoliv zkrácenin, podle Wiki) a do short_name zkrácený tvar, takže to Nominatim najde i podle krátkého tvaru. IMO je to stejné, jako když název v RÚIAN používá „nám.“, „tř.“ nebo „nábř.“.

Mapy.cz i Google mají asi nějakou tabulku pro plná jména, která nezobrazují, protože je umí vyhledávat a přitom se nenechají zmást chybnými jmény: „Karla Jaroslava Mašky“ najde K. J. Mašky, Blansko, ale „Karla Jaromíra Mašky“ již ne. Ale vypadá to na (polo-)automaticky generovanou tabulku, protože obsahuje (pro ruční zpracování) očividné chyby: třeba „Jarmily Václava Živcových“ je na Mapy.cz nutné zadat bez „a“ mezi křestními jmény (J. V. Živcových, Rudná), ale opět se nenechá zmást a nenajde „Jaroslavy Václava Živcových“; Google tohle jméno ulice nejspíš nedokázal rozluštit, protože se mi jej nepodařilo najít jinak než zkrácené.

official_name by asi také šlo použít, ale to je IMO spíš pro případy, kdy oficiální jméno obsahuje navíc slova, která se běžně v name neuvádí (třeba „Kostel svatého Jiří“ pro name „svatý Jiří“), ne pro rozepisování zkratek. Při editaci OSM jsem již také viděl klíč long_name, ale ten není dokumentovaný ani podporovaný Nominatimem.

Sten


Další informace o konferenci talk-cz