[Talk-cz] Nedělitelné mezery v názvech ulic
Jan Sten Adámek
sten na adamek.online
Úterý Únor 13 01:30:28 UTC 2018
Problém je, jak to do OSM zapsat. Dovedu si dobře představit, že třeba
nábř. Kpt. Jaroše v Jičíně bude někdo hledat jako nábřeží Kapitána Jaroše,
protože v Praze se jmenuje takhle (a naopak), a tak by to OSM mělo umět
najít. Podle Wiki je name pro plnou formu, kratší forma patří do short_name
a žádný long_name není, ale jestli se v ČR ustaví jiná konvence, která bude
rozumně fungovat (prosazení long_name či display_name asi není realistické,
official_name by bylo spíš pro tu krátkou formu – ta je ta oficiální, možná
alt_name?), tak klidně budu používat tu. A taky je otázka, jak řešit TTS,
protože pokud bude v name nábř. Kpt. Jaroše, tak to přečte fakt příšerně
(viz pravidlo u name, že zkracovat se dá při zpracování dat snadno, ale
doplňovat ne; name:pronunciation je reálně nepoužitelné). Takže možná v
name rozepisovat zkratky s výjimkou iniciál (které se často čtou jako
iniciály), tedy T. G. Masaryka nechat s plným jménem v jiném tagu
(alt_name?), ale Masarykovo nám. rozepsat jako Masarykovo náměstí a
zkrácenou formu dát do official_name nebo short_name?
Další informace o konferenci talk-cz