[Talk-cz] edit war na Žižkově - mapujeme podle stavu v terénu, nebo podle legálního stavu?
xkomczax na centrum.cz
xkomczax na centrum.cz
Úterý Červen 19 11:07:59 UTC 2018
Existuje to v reálu? Nechat (ale nemusím sám mapovat pokud nechci).
Neexistuje to v reálu? Smažu.
Nejsem místní ani jsem dané místo nenavštívil, ale je-li mi z médií znám
stav věci, tak Autonomní centum Klinika v současnosti funguje a tudíž by
se z mapy rozhodně mazat nemělo.
Jirka Komárek
On 19.6.2018 12:51, Jan Martinec wrote:
> Ahoj,
>
> rozmohl se nám tady takový edit war (a jsem si poměrně jist, že jeho
> účastníci sem chodí). Mějme POI, které právně neexistuje, ale legálně
> ano. Co s ním? Mapovat, protože existuje? Mazat, protože nemá existovat?
>
> Nebo šířeji - má přispěvatel do OSM řešit, jestli je faktický stav
> zároveň legální? (Viz například ty faktické-ale-guerrilové biketraily
> v Rychlebách, nebo nedávno zakázaný slovenský chodník na Havran)
>
> Co se mého názoru týče, pořád stejný - OTGR. Pokud se někomu nelíbí
> svět tam venku, nechť mění ten svět; zlobením se na zrcadlo
> (cenzurováním OSM) to nevyřeší.
> OpenStreetMap _popisuje_ stav světa, nemá ho _předepisovat_, ani nemá
> být názorovou platformou: pokud budeme řešit "má tahle featura v mapě
> existovat, když se _mně_ její existence nelíbí," tak můžeme rovnou
> zavřít krám, protože v tu chvíli se staneme OpenGeoFiction.
> Konečně, například Blanka není zkolaudovaná a dalších deset let
> nebude, jdu ji teda jakožto černou stavbu smazat? OC Šestka je
> postavená jako podzemní stavba, a přitom čouhá tři patra nad zem, tedy
> nepatří do OSM? Nádraží Těšnov zbourali nelegálně, takže šup s ním do
> mapy? Černá skládka zeminy za metrem Motol nebudiž v mapě, ač existuje?
> Ne, a nechystám se na to ani teoreticky, protože je to evidentní
> blbost, a navíc vandalismus: pokud a právě pokud to existuje v reálu,
> tím to z hlediska mapování do OSM končí, zcela bez ohledu na to, jaký
> já mám na správnost té existence názor.
>
> (Jinak ano, v tomto konkrétním případě je to velmi kontroverzní
> objekt, jmenovitě tzv. Klinika, ale psát "fixed misleading edit" ve
> smyslu "já to tady v reálu nechci, tak to mažu z mapy" mi
> připadá...zavádějící.
> https://www.openstreetmap.org/node/4863676366 )
>
> Zdar,
> Honza Piškvor Martinec
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
Další informace o konferenci talk-cz