[Talk-cz] Současné použití téhož jména u landuse=residential a place
Jan Sten Adámek
sten na adamek.online
Pondělí Březen 12 09:38:29 UTC 2018
Ahoj,
tohle jsem jednu dobu zkoušel, ale nefunguje to dobře. Bod by měl být
umístěn na místo, kde je logický střed obce, třeba náves nebo křižovatka.
Pokud je to area, tak tohle nejde, area má jen fyzický střed, který může
být třeba uprostřed rybníku, na poli či dokonce mimo samotnou area (pokud
je obec hodně „zahnutá“) a je problém tam navigovat a na mapě to vypadá
divně. Pak je taky problém s obcemi, které mají víc oddělených oblastí.
Hranice obce je spíš dána katastrem, než zastavěným územím, a tam už se
používá relace hranice katastru + admin_centre (resp. ne všude je
admin_centre, ale je vhodné jej doplnit). Hledání na OSM tyhle relace
preferuje a zvýrazní jak oblast, tak admin_centre.
Sten
Dne 12. března 2018 14:26:36 Tom Ka <tomas.kasparek na gmail.com> napsal:
> Ahoj,
>
> neni lepsi mazat ten bod - area je presnejsi vymezeni, ceho se to tyka ne?
>
> Jen nazor :-)
>
> Bye
>
>
> Dne 12. března 2018 9:47 majka <majka.zem+talk na gmail.com> napsal(a):
>> Ahoj,
>> jaký je správný postup, pokud máme v OSM území definované jako
>> area=residential s name a současně bod označený jako place se stejným
>> jménem? "Automaticky" mazat na area?
>> Jedná se zejména o place=village, place=hamlet a podobně, výsledkem jsou ta
>> dvojí jména v mapách.
>> Majka
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz