[Talk-cz] Bylo: Import rozvoden v Praze / building=industrial -> building=service
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Středa Listopad 28 20:16:23 UTC 2018
On 28. 11. 18 20:43, Marián Kyral wrote:
> On 28. 11. 18 20:01, Marián Kyral wrote:
>> On 28. 11. 18 17:57, majka wrote:
>>> Zdravím všechny.
>>>
>>> V rámci toho plánovaného importu se naťuknul jeden problém: většinu
>>> technických budov máme (díky natrasování tracerem a převodem tagů
>>> jako building=industrial místo building=service.
>>>
>>> Zkusila jsem to dohledat přes overpass turbo dotazem s omezením
>>> velikosti, resp. délky cesty (obvodu) na 50m
>>> <http://overpass-turbo.eu/s/E5S> . Jen v Českých Budějovicích a
>>> okolí mi to vyhazuje přes 500 budov.
>>>
>>> Velikost byla zkoušena na mě známé trafostanici, je to kapku víc než
>>> považuji za jisté pro případné (polo-)automatické změny (je to např.
>>> budova s půdorysem 10x15m).
>>>
>>> Pro mě to dává dvě otázky, z toho druhá je asi spíš na Mariána:
>>>
>>> 1. Nechceme vyhodit další "úkol", kde bychom se soustředili na tyhle
>>> budovy a opravu jejich značení?
>>>
>>> 2. Nešel by upravit Tracer, aby při trasování podle RUIAN
>>> kontroloval i velikost budovy, a u těch "podezřelých" buďto rovnou
>>> měnil značky na building=service (zejména u těch malých - malé
>>> trafostanice, budovy ČOV a podobně) nebo vyhodil dialog, kde by
>>> dotyčný musel sám rozhodnout? Klidně bych to nechala tím obvodem,
>>> pokud je to jednodušší.
>>>
>>
>> Ahoj,
>> můžeš hodit do placu pár příkladů, abych mrknul přímo do dat?
>> Kontrolovat obvod určitě půjde, jen si nejsem jist, zda to nepřinese
>> více škody než užitku.
>
> Pardon, než jsem došel sem, tak jsem zapomněl, že jsi výš dala odkaz
> na overpass turbo :-D Zkusil jsem projet okolí a asi na tom něco bude.
> Ale nic neslibuji. Teď jsem se pustil do schránek v okrese Opava ;-)
>
Našlo mi to třeba tohle: https://www.openstreetmap.org/way/115219968 -
majitelem jsou dle KM "Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava
a.s.", tedy zřejmě vodojem. To je taky building=service?
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20181128/71c889e5/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz