[Talk-cz] Poštovní schránky
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Středa Září 12 06:36:41 UTC 2018
Ahoj,
díky za připomínky. Až bude chvíli času, tak mrknu co by se s tím dalo
dělat. Zatím jen krátce.
- Hlavní zdroj informací je zatím tahle konference. Cílem je zmapovat
všechny schránky. Ideálně pomocí nástroje POI-Importer
http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer-testing/#map=15/49.2877/16.5858&datasets
=CZECPbox
Do konference jsem dával i návod s obrázky, ale sám to teď nemůžu najít a to
je blbý :-(
- Barvičky jsem volil podle loga České pošty ;-) Kombinace červené a zelené
mi přišla taková nezajímavá.
- Bílá s číslem je chyba. Nastane to v případě, že bylo zmapováno 100%
schránek a ČP nějakou (dočasně?) zrušila. Pak vyjde číslo přes 100% a s tím
si ten skriptík neví rady.
- Guinejský záliv říkáš? Sakra, schránky mimo box ČR se mají ignorovat.
- Bez souřadnic - V datech ČP chybí souřadnice, poloha schránky je
definována pouze slovním popisem umístění.
Marián
---------- Původní e-mail ----------
Od: Martin Měřinský <mermar na centrum.cz>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Datum: 12. 9. 2018 7:58:46
Předmět: [Talk-cz] Poštovní schránky
"Ahoj.
Je někde sepsán návod jak schránky řešit? Návod "pro nováčky", resp.
pro někoho, kdo ovládá základy JOSM, ale nečte zdejší konferenci? Nejde
mi o postup v konkrétním nástroji, nebo metodu zda bude dohledávat na
stretview nebo obcházet v terénu, to ať si každý vyřeší po svém. Hledám
obecný cíl. Tj. něco jako: "Cílem je, aby všechny schránky z tohoto
seznamu XY byly zaneseny v OSM datech, na správné pozici a měly
vyplněny tagy A, B, C, kde má být to a to."
Na openstreetmap.cz -> Projekty jsem návod nenašel.
Na wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:WikiProjekt_Česko/Projekty_k_mapování
jsou schránky zmíněny, ale bez návodu.
Z openstreetmap.cz není odkaz na http://josm.poloha.net/cz_pbox/ , což
mi přijde škoda.
Nešlo by na http://josm.poloha.net/cz_pbox/ nějak zkulturnit barvičky?
Nevím co je modrá a žlutá. Co třeba něco ve stylu zelená - hotovo,
oranžová - je potřeba něco dodělat, červená - chybí? Do toho tam je i
bílá a nějaké číslo, nebo to je chyba?
Podobně "Schránek Nahráno Procent Bez souřadnic Procent" je zmatek.
Schránek - To je asi Celkový počet schránek v depu?
Nahráno - Kam? Ty jsou hotové? Co jsou ta červená čísla +- v závorce?
Procent - Jestli to jsou procenta nahraných, tak by tady ten sloupeček
nemusel být a za nahranými by počet procent mohl být v závorce 123 (50
%).
Bez souřadnic - Jsem ztracen, Schránek - Nahráno != Bez souřadnic.
Procent - Viz výš.
U čísel i grafů by mohl být onMouseOver nadpis sloupce, aby člověk
nemusel scrollovat nahoru a dolů, když si nepamatuje význam pěti čísel
v řadě (což by se zjednodušilo, kdyby alespoň u procent byl znak %).
Stáhnul jsem si GPX z
http://josm.poloha.net/cz_pbox/depo.php?id=54707
A nějaká schránka je v Guinejském zálivu.
Ostatní GPX soubory jsem nekontroloval.
Martin M.
PS: Na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:WikiProjekt_%C4%8Cesko/Pr
ojekty_k_mapov%C3%A1n%C3%AD není zmíněn projekt mapování turistických
tras, a tudíž ani odkaz na návod. Instrukce na http://taskman.poloha.ne
t/project/2 říkají, že se fotky mají nahrávat na old.openstreetmap.cz.
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20180912/5e2db6d2/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz