[talk-cz] Mapování odbočení cesty
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Úterý Duben 23 08:13:49 UTC 2019
Někde jsem viděl i fixme=continues - co je správně?
Marián
---------- Původní e-mail ----------
Od: Petr Vozdecký <vop na seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
Datum: 23. 4. 2019 8:11:37
Předmět: Re: [talk-cz] Mapování odbočení cesty
"
ahoj,
je to na uvážení, neexistuje na to jednoznačný pokyn. Já se v podobných
situacích rozhoduji pro "částečné zmapování" tehdy, pokud je dosud
nezmapovaná odbočka svým významem zjevně podobná cestě, po které jdu (tedy
nemá velkého významu zamapovat všechny nevýznamné chodníčky, které by
zůstaly takto rozpracovány roky i déle).
V každém případě však po naznačení odbočky vždy umísti na poslední bod tag
fixme(https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:fixme)=continue, aby bylo
zřejmé, že zde cesta nekončí a je potřeba ji domapovat.
vop
---------- Původní e-mail ----------
Od: dskonf na volny.cz <dskonf na volny.cz>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Datum: 23. 4. 2019 7:04:37
Předmět: [talk-cz] Mapování odbočení cesty
"Ahoj,
mám takový nováčkovský dotaz, na který jsem nenašel žádnou radu.
Mapuji tak, že když někde jdu a cesta není na mapě, tak ji dokreslím.
Pokud přijdu ke křižovatce, kde z té cesty odbočuje další cesta, jak to
zakreslit?
Ignorovat tu odbočující cestu? Nebo zakreslit prvních pár metrů, abych
naznačil, že tam je nějaká odbočka? Nebo jak by se mělo řešit?
David
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20190423/d40cf41e/attachment-0001.html>
Další informace o konferenci talk-cz