[talk-cz] pozvánka na únorový brněnský mapathon

r.stampach na centrum.cz r.stampach na centrum.cz
Úterý Únor 5 16:03:37 UTC 2019


Zdravím,

jsem zaměstnancem Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Na našem Geografickém ústavu (Kotlářská 2, Brno) se pravidelně uskutečňují brněnské Missing Maps mapathony pro organizaci Lékařů bez hranic, kde se vytváří data OpenStreetMap pro krizové části světa, které dosud nejsou dobře zmapované. Tato data pak používají humanitární organizace pro svou práci. Píši sem, protože mapathonů se pravidelně účastní i čtenáři tohoto fóra.

Aktuálně se připravuje další mapathon konající se na Masarykově univerzitě. 

Uskuteční se ve čtvrtek 21. února 2019 od 17:00 do 21:00. Pokud někdo přijde jen na druhou polovinu, tak to rozhodně nevadí.
Místo: v učebně Z7 Geografického ústavu, Přírodovědecká fakulta, budova 4, Kotlářská 2, Brno
Mapa: https://www.openstreetmap.org/way/84965582

Lze si opět vybrat ze tří školených skupin. Kromě skupiny začátečníků a skupiny zájemců o editaci OpenStreetMap v editoru JOSM, bude i možnost stát se validátorem - kontrolorem práce ostatních mapérů. Je to mnohem jednodušší, než to zní. Právě validátoři jsou nyní v projektu Missing maps nejvíce potřeba. 
Vítáni jsou ovšem i zkušení mapéři, kteří si chtějí jen přijít zamapovat a nebýt přitom rušeni školením, které již znají. Pokud byste se chtěli přidat do organizačního týmu, tak výborně. Rádi se na tom s Vámi na mapathonu domluvíme.

Registraci a více informací najdete na adrese https://www.eventbrite.co.uk/e/brnensky-unorovy-missing-maps-mapathon-tickets-55962207469 

Radim Štampach
Geografický ústav
Přírodovědecká fakulta
Masarykova univerzitaDalší informace o konferenci talk-cz