[talk-cz] [Talk-cz] opět Prušánky

Tom Ka tomas.kasparek na gmail.com
Čtvrtek Únor 14 12:32:40 UTC 2019


Dobrý den,

v mailu jste psal, že za týden zřejmě má být další hodina, zároveň
jsme vám zkusili dát různá doporučení, jak postupovat ve výuce aby
byli všichni spokojenější. Podařilo se něco aplikovat? Co ten seznam
OSM loginů žáků?

Dekuji tom.k

pá 1. 2. 2019 v 8:36 odesílatel Pavel Janeček <pvljnck na centrum.cz> napsal:
> náhodně jsem narazil na vaši diskuzi ke změnám pocházející z naší školy, takže se hlásím k odpovědnosti a budu aspoň na něco reagovat.
> Předně se omlouvám za komplikace a práci, kterou vám to způsobuje! (I když letos mám pocit, že by zas tak moc škody vzniknout nemuselo, třída je celkem rozumná.)
> Zadání jste odhadli skvěle - můj předpoklad: vzdálenější lokace nebude tolik svádět k páchání škody tam, kde to všichni známe a společně se tomu zasmějeme.
> Účelem samozřejmě není pobavit se a přidat 20 lidem práci na hodinu, ale vyzkoušet si reálnou práci v reálném světě.
>
> K editacím: nemohu pochopitelně sedět 18 lidem za zadkem a vše po nich opravovat, na to čas nemám, i když se během hodiny nezastavím. Úplně ale nerozumím tomu, proč apriori banovat to, co je z Prušánek. (Za sebe: klidně veškeré prušánecké úterní editace smažte a řešení je velice snadné: za týden dodám seznam 18 účtů, které si můžete přidat na spamlist a je vyřešeno.) Na druhou stranu - budou-li smazány i rozumné editace, je to škoda a pro žáky do budoucna demotivace na něčem znovu participovat.
>
> Také úplně nechápu proces verifikace. Měl jsem za to, že se lze do projektu zapojit svobodně a "někdo" mou práci pustí příp. odmítne. Je-li ale 200 editací ročně (práce 20 puberťáků) pro tým zahlcením, pak je něco vymyšleno špatně, ne? Mám za to, že v takto velkém projektu by i příp. šíření dezinformací mohlo být nějak elegantně ošetřeno!? Další věcí, kterou bych si rád objasnil je kdo validaci změn provádí? Jde o komunitu dobrovolníků nebo skupinu lidí, kterým je zároveň zaměstnáním?
>
> Za odkaz na HOTOSM i hezký popis Majce děkuji - tyhle "ohrádky" budou pro děcka opravdu asi nejbezpečnější, i když úplně nevím jak si poradí s angličtinou. (Někdy bývá zázrak děcka k něčemu přimět, i když má člověk sám pocit, že to smysl má a mohlo by je bavit nebo dokonce nadchnout. Dopadá to pak spíše tak, že pracují - jako ve všem - pod hrozbou známek resp. postihů za nedodané předem přesně definované výstupy. Kreativita mizí.)
>
> PJ
>
> ad Jan Cibulka:
> Potvrzuji tel. hovor v loňském roce, ale určitě jsem nesliboval nápravu ve smyslu procházení historie změn 20 uživatelských účtů, ale spíš pohledovou kontrolu a opravu věcí, které byly na první pohled vadné. To jsem udělal. Jelikož se tématu věnujeme většinou tak 2-3 vyuč. hodiny na sandbox už nedošlo. Letos jsem ho - přiznám se - nehledal. Tak to jen k poznámce "nestalo se nic".
>
>
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkczDalší informace o konferenci talk-cz