[talk-cz] Značení turistických trasy s tagem name = [barva] destinace
<0174
v0174 na v0174.net
Neděle Květen 12 15:54:52 UTC 2019
Ahoj,
díky za názory.
Aktuálně na tagging mailing listu probíhá na toto téma diskuse (hlavně o
jménech autobusových linek, ale názvy turistických tras se tam řeší
taky). Debata je stále živá, tak bych asi počkal, jestli to nějak
zkonverguje a pak se můžeme bavit o nějakém zákroku.
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/tagging/2019-May/045180.html
Mimochodem, zaznělo tam, že v JOSM se dá nastavit, aby se v seznamu
relací ukazovaly i jiné věci, než jméno nebo ref:
Go to "Advanced settings" and search for the setting
"relation.nameOrder". There you can state a list of tags that JOSM
should try for the display name.
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/tagging/2019-May/045242.html
Vojta
Dne 10. 5. 2019 v 9:11 Majka napsal(a):
> V tomhle se asi neshodneme. Za mě to patří do description, jak pro editaci, tak pro případné zobrazení přes render.
>
> Protože jinak nemám možnost si to zobrazit jen v případě zájmu. Navíc name v délce odstavce jen jen a pouze opruz.
>
> A jaký je rozdíl pro editaci (v JOSM) mezi tím, mít to v name nebo description? Podle mě žádný. Zobrazit si to můžu "v mapě" i tak, hledat v tom můžu taky...
>
> 10. května 2019 8:56:40 SELČ, Miroslav Suchy <miroslav na suchy.cz> napsal:
>>
>> Je pravda, že pracovat s relacemi, pokud nemají vyplněná jména je
>> šílený opruz.
>>
>>
>> Takže na mapování pro render (nebo mapovací nástroje) mám už trochu
>> volnější názor.
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20190512/261a5146/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz