[talk-cz] pozvánka na brněnský Missing maps mapathon

r.stampach na centrum.cz r.stampach na centrum.cz
Sobota Listopad 30 01:17:37 UTC 2019


Vážení příznivci mapathonů a OpenStreetMap,

v Brně se pravidelně uskutečňují Missing Maps mapathony pro organizaci Lékařů bez hranic, kde se vytváří data OpenStreetMap pro krizové části světa, které dosud nejsou dobře zmapované. Tato data pak používají humanitární organizace pro svou práci. Píši sem, protože mapathonů se pravidelně účastní i čtenáři tohoto fóra.

Pokud se chcete naladit na sváteční atmosféru nebo prostě na chvíli uniknout od nákupů, úklidu a pečení, tak si přijďte zamapovat. Tentokrát do firmy Kiwi.com.
Ve středu 18. prosince 2019 od 18:00 je naplánován další brněnský mapathon. 
Místo: ve firmě  Kiwi.com, Palachovo náměstí 4, 62500 Brno-Starý Lískovec
Mapa: https://www.openstreetmap.org/node/6109111100

Lze si vybrat ze tří školených skupin. Kromě skupiny začátečníků a skupiny zájemců o editaci OpenStreetMap v editoru JOSM, bude i možnost stát se validátorem - kontrolorem práce ostatních mapérů. Je to mnohem jednodušší, než to zní. Právě validátoři jsou nyní v projektu Missing maps nejvíce potřeba. 
Vítáni jsou ovšem i zkušení mapéři, kteří si chtějí jen přijít zamapovat a nebýt přitom rušeni školením, které již znají. Pokud byste se chtěli přidat do organizačního týmu, tak výborně. Rádi se na tom s Vámi na mapathonu domluvíme.

Registraci a více informací najdete na adrese https://www.eventbrite.co.uk/e/brnensky-prosincovy-missing-maps-mapathon-ve-spolecnosti-kiwicom-tickets-84144593745? 

Radim Štampach 
Missing Maps BrnoDalší informace o konferenci talk-cz