[talk-cz] Chyby RUIAN, jak na opravy a reklamace
Vladimír Slávik
slavik.vladimir na seznam.cz
Úterý Září 24 14:22:44 UTC 2019
Ahoj,
myslím že mi nezbývá nic :) Díky!
Pokud mohu nějak pomoct s tím stavem wiki, dej(te?) vědět, ale asi o tom
nevím dost na to abych to přepisoval, spíš bych to celé vyházel a napsal
znova to co je pro mě jako bfu zajímavé... což nevím jestli je přijatelné.
V.
Dne 21.9.2019 v 0:05 Jan Macura napsal(a):
> Ahoj,
>
> dík za odkazy. Označil jsem ty prehistorické stránky za zastaralé. Je
> otázka, asi hlavně na jejich původní autory, zda už nejsou zralé úplně
> ke smazání, aby nemátly případné nové čtenáře. Stránku RÚIAN jsem
> lehce aktualizoval.
>
> Zbývají ještě nějaké otázky k zodpovězení? :-)
>
> H.
>
> On Fri, 20 Sep 2019 at 18:11, Vladimír Slávik
> <slavik.vladimir na seznam.cz <mailto:slavik.vladimir na seznam.cz>> wrote:
>
> Ahoj, díky, PointInfo je skutečně odpověď na skoro vše!
>
> Pokud jde o wiki,
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:R%C3%9AIAN#Nalezen.C3.A9_chyby_v_R.C3.9AIAN
> je naprosto zavádějící - neříká nic o PointInfo, ale zato zmiňuje
> stránku https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:RUIAN/chyby , což
> je ta prehistorie. Mimo to je tam ještě i
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:RUIAN/nove_budovy .
>
> Díky!
> V.
>
>
> Dne 19.9.2019 v 16:50 Jan Macura napsal(a):
>> Ahoj,
>>
>> myslím, že odpověď ad 2 je stáhnout si do JOSM doplněk PointInfo.
>> Návod na wiki je "lehce" zastaralý, ale obecně platný:
>> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:R%C3%9AIAN#PointInfo_-_dopln.C4.9Bk_JOSM
>>
>> Jinak můžeš pls dát odkaz na "nějaký seznam na wiki, který je tři
>> roky nehnutý"? Hnul bych s ním. Díky.
>>
>> H.
>>
>> On Thu, 19 Sep 2019 at 10:22, Vladimír Slávik
>> <slavik.vladimir na seznam.cz <mailto:slavik.vladimir na seznam.cz>> wrote:
>>
>> Ahoj,
>> brodím se jednou vesnicí (Dolní Újezd, Svitavy) kde zřejmě
>> proběhlo
>> nějaké to tracerováníčko od německých přátel a tak. Není to
>> až tak
>> hrozné, ale leccos nesouhlasí s realitou. Tak mám pár dotazů...
>>
>> 1) Jak vlastně určím co je skutečný stav? Mám v JOSM stažené
>> data, mám
>> zapnutou vrstvu z poloha.net <http://poloha.net>. Vidím něco
>> co není budova, vedle zase pro
>> změnu chybí kus budovy, a třetí je křivá. Stav dat OSM
>> odpovídá té
>> vrstvě z poloha.net <http://poloha.net>. Ale když si vezmu to
>> RUIAN ID co máme v OSM a jdu
>> hlásit chybu přes formulář, otevře se mi úplně jiný stavební
>> objekt.
>> Takže je to asi blbě celé na entou. Co s tím?
>>
>> 2) Nejsem schopný dohledat žádné vodítko komu a jak hlásit
>> chyby,
>> ačkoliv tady diskuse v minulosti proběhla. Oficiální
>> formuláře vidím.
>> Pak je ta věc na poloha.net <http://poloha.net>, kde vůbec
>> netuším co to je a co to dělá
>> (návod?) a jak se přidat do toho zřejmě seznamu lidí co můžou
>> hlásit
>> chyby. No a ještě je nějaký seznam na wiki, který je tři roky
>> nehnutý.
>>
>> Kacířská myšlenka - když mají v digitálu tak každý dvanáctý
>> dům, a z
>> toho skoro všechny blbě, tak se nebudu obtěžovat úřední
>> fikcí. To by
>> bylo totiž třeba nahlásit celou vesnici :D Kde je to
>> tragické, smažu
>> ruianové tagy, ať to jde do... pozadí... a upravím správně
>> podle KM a
>> satelitu. Názory? A bonus, jak zamezit náletu klikacích
>> kobylek když se
>> za chvíli objeví v nějakém feedu že se tam dá něco naklikat?
>>
>> (Jo, miluju to celé k sežrání... ale to je asi dostatečně známo.)
>>
>> VS
>>
>>
>> _______________________________________________
>> talk-cz mailing list
>> talk-cz na openstreetmap.org <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> https://openstreetmap.cz/talkcz
>>
>>
>> _______________________________________________
>> talk-cz mailing list
>> talk-cz na openstreetmap.org <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20190924/35868bfb/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz