[talk-cz] editace v porcelánu - kudy dál?
Petr Vozdecký
vop na seznam.cz
Středa Březen 31 13:52:32 UTC 2021
Ahoj Honzo,
je pravda, že se uživatel HaPe-CZ zaměřuje pži mazání editací na tvé editace
- viz https://www.openstreetmap.org/user/HaPe-CZ/history#map=12/50.0824/
14.4028
snažím se v tom zorientovat, třeba na konkrétním případě: https://www.
openstreetmap.org/way/911301593/history
na daném místě je dle fotky (zleva) dva pruhy, vyhrazeny pruh pro MP, IZS,
TAXI, BUS a pak pruh asfaltu dostatecne siroky na jizdni pruh, ale nijak
neoznaceny. HaPa-CZ ti smazal neco, co melo:
highway=emergency_bay
lanes=1
oneway=yes
source=survey
a tim jsi popisoval jako samostatnou linii ten kus asfaltu jako emergency-
bay?
On ti pak vycita nedostatecne zdrojovani a v dalsim komentari spatne
tagovani (zrejme ma na mysli, ze ma byt tagovano v ramci puvodni linie
pridanim lane)
je tak?
vop
---------- Původní e-mail ----------
Od: Jan Martinec <jan na martinec.name>
Komu: talk-cz na openstreetmap.org
Datum: 31. 3. 2021 14:57:25
Předmět: Re: [talk-cz] editace v porcelánu - kudy dál?
"Tak bohužel, napsal mi, že sem nepřijde, neboť je to na něj naschvál :(
A začal s vandalismem, čistě ve smyslu "co tys zmapoval, to já smažu."
https://www.openstreetmap.org/changeset/102055195
https://www.openstreetmap.org/changeset/102055228
Zdar,
HPM
On 31. 03. 21 13:02, Petr Vozdecký wrote:
> Ahoj,
>
> asi žije (dfm že zatím) v představě, že on má názor a ty máš názor, je
> to tedy 1:1 a vítězem bude ten, co bude víc křičet.
>
> Bylo by rozumné, pokud by se na ty dotčené chyngsety podívalo více
> kolegů z Prahy a po zvážení situace (s uplatněním místní znalosti) by se
> přimo k changsetům vyjádřili. Pokud by se ukázalo, že tam bude najednou
> situace 5:1 nebo 10:1, pak by to mohlo vést na straně toho, kdo bude v
> názoru osamocen, k pochopení. Teprve až pokud by ani toto nepomohlo,
> bylo by nutné přikročit k jiné formě diskuse.
>
> Je to tedy v úplně prvním kroku na "pražácích" (protože v případné
> argumentaci "jak to je či má/mělo/mohlo být v reálu" budou pevní v
> kramflecích) - tak se kolegové zkuste pochlapit :)
>
> vop
>
>
> ---------- Původní e-mail ----------
> Od: Jan Martinec <jan na martinec.name>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org>
> Datum: 31. 3. 2021 12:24:00
> Předmět: Re: [talk-cz] editace v porcelánu - kudy dál?
>
>
> Ahoj,
>
> > Kudy dál?
> > - argumentuje celkem v klidu, ale ve smyslu "já vím líp, jak to
> má být,
> > než jak to je"; já se držím toho, že byť věci by se opravdu daly
> v reálu
> > vyřešit logičtěji, OSM má svět popisovat "takto věci jsou", ne
> > předepisovat "mělo by být takto"
>
> tak to se nezlepšilo - teď přešel na "budu ti spamovat všechny
> changesety, že to je jako blbě (protože to není vidět v ortofoto?),
> dokud nebude po mým." Nevím, co s ním - napíšu "já dopravní opatření
> nedělám," odepíše "takže ty se jima ještě chlubíš?" Úplně se utrhl od
> reality...pomoc.
>
> Zdar,
> Honza "Piškvor" Martinec
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
> https://openstreetmap.cz/talkcz
>
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz na openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20210331/3ce9aff8/attachment-0001.htm>
Další informace o konferenci talk-cz