[talk-cz] MHD v Praze
Lukáš Karas
lukas.karas na centrum.cz
Čtvrtek Únor 9 09:16:46 UTC 2023
Ahoj, nedávno jsem si při čekání na tramvaj krátil chvíli koukáním do mapy
a všiml jsem si že čtrnáctka přijíždí ze směru kde by jezdit neměla.
Podle OSM [1] končí na Vysočanské, ale podle jízdního řádu končí až na
Lehovci. Při následné kontrole u počítače jsem si všiml že i tramvaj
devatenáct [1] máme už přes rok blbě. Nyní končí na Spojovací.
Moje otázka zní, máme v PID domluvený nějaký zdroj, nejlépe strojově čitelný,
ze kterého můžeme čerpat jízdní řády, abych mohl opravovat tramvajové a
autobusové linky od stolu, nebo bych měl na zastávkách fotit jízdní řády a pak
kontrolovat jen příslušné linky?
A máme nějaký plán co s relacemi autobusů v okolí Prahy? Často pro ně nemáme
relace s trasou...
Zdar, Lukáš
1) https://www.openstreetmap.org/relation/7033380#map=15/50.1043/14.5238
2) https://www.openstreetmap.org/relation/12665717#map=13/50.0817/14.4912
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 488 bytes
Desc: This is a digitally signed message part.
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20230209/01a1d6b3/attachment.sig>
Další informace o konferenci talk-cz