<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
Dne 2.1.2012 16:53, "Petr Morávek [Xificurk]" napsal(a):
<blockquote cite="mid:4F01D2F1.2050309@gmail.com" type="cite">
<pre wrap="">hanoj napsal(a):
</pre>
<blockquote type="cite">
<pre wrap="">*** postup je popsan vyse, funkce vztahu mezi rozlohou a poctem
obyvatel sidla poskytnu na pozadani.
</pre>
</blockquote>
<pre wrap="">
O to bych určitě měl zájem.
</pre>
<blockquote type="cite">
<pre wrap="">Ja se snazim
vybrat nejjednoduseji ty casti UIR-ZSJ, ktere lze s vysokou uspesnosti
importovat ve velkych kusech (rekneme okresech) a to COBE.DBF a
OBCE.DBF. U ZSJ je zvysena mira selekce nutna, tudiz chapu potrebnost
poloautomatickeho postupu.
</pre>
</blockquote>
<pre wrap="">
Máš pravdu, že tenhle přístup by měl umožnit importovat OBCE a COBE
automaticky s přiměřeným počtem "chyb".
A potom můžem pokračovat s opravami a poloautomatickým doplněním ZSJ.
Ad Alternativní systém tagů (Hanoj):
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se oba návrhy moc neliší... Já jsem
to jen popisoval z pohledu mapera, ty z pohledu dat v UIR-ZSJ. Asi zbývá
doladit pár věcí:
1) Jak už jsem psal, dataset MCAST (dělení statutárních měst) bych
vynechal - jsou tam většinou jen očíslované městské části, a ty co
nějaké rozumné jméno mají se dublují s COBE... protože dělení na městské
části a části obce jsou zhruba na stejné úrovni.
2) suburb
Původně jsem navrhoval takto označit všechny části obce uvnitř sídla
city/town/village.
Není mi přesně jasné, pro co navrhuješ ty - jen čtvrti ve statutárních
městech? Nebo všechny části obce uvnitř sídla town/city (k tomu se teď
přikláním já)?
3) isolated_dwelling
by měla být "samota" - problém je, že jestli se jedná o samotu nejde
vykoukat jen z počtu obyvatel, možná by to šlo z počtu domů, ale to
bysme museli přibrat ještě nějaký další rejstřík ČSÚ.</pre>
</blockquote>
To by ti nepomohlo, jak poznas co je obytna budova a co budova
hosporarska? Muzes mit nekde hajovnu, ktera ma nejaky nazev a je to
presne to co je "samotou" mineno a muzes mit nekde uplne podobne
statek s 20ti budovama, a jednou/dvema obytnyma budovama ...<br>
<br>
<blockquote cite="mid:4F01D2F1.2050309@gmail.com" type="cite">
<pre wrap="">
---
A ještě jednou věcí asi trochu rozdmýchám diskuzi - kam a jak doplnit
tag population.
Imho má smys údaj doplňovat jen na samostatná sídla (tj.
city/town/village/hamlet). Ale mnohem důležitější je, "jaký" údaj -
protože aby to k něčemu bylo musí to být porovnatelná čísla. Podobně
jako není možné vzít všechny části obce a prohlásit je za place=suburb,
není možné slepě vzít údaj o počtu obyvatel a plácnout ho na
odpovídající node. Můj návrh je:
1) jedná-li se o část obce: obyvatelstvo z COBE.
2) jedná-li se pouze o základní sídelní jednotku: obyvatelstvo ze ZSJ.
3) jedná-li se o administrativní centrum obce: obyvatelstvo z OBCE -
součet obyvatelstva částí obce z kroku 1.</pre>
</blockquote>
<br>
Kde sem doplnoval, pouzil sem toto
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.czso.cz/csu/2010edicniplan.nsf/publ/1301-10">http://www.czso.cz/csu/2010edicniplan.nsf/publ/1301-10</a>-<br>
ted uz je tam novejsi
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/p/1301-11">http://www.czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/p/1301-11</a><br>
<br>
Pouzil sem samozrejme "Tab. 3 Počet obyvatel v obcích České
republiky" a doplnoval sem podle toho i identifikaci (na nody),
takze by to melo jit automaticky aktualizovat (jsou tam doplneny
tagy lau1/lau2). Casti obci to neobsahuje, stejne jako spoustu
vesnic.<br>
<br>
<blockquote cite="mid:4F01D2F1.2050309@gmail.com" type="cite">
<pre wrap="">
Tehnle postup zajišťuje několik věcí:
- Součet hodnot tagu population ze všech sídel na území obce bude
zhruba[*] odpovídat celkovému počtu obyvatel v dané obci.
- Jednotlivé hodnoty jsou porovnatelné a reprezentují to, co se od nich
očekává - počet obyvatel daného sídla.
- Funguje to jak na obce vzniklé složením několika vesniček (obec je
většinou pojmenovaná po jedné z nich), tak na města + administrativně
přidružené vesničky.
[*] "Zhruba" proto, že problémem jsou samostatná sídla, která jsou pouze
ZSJ, v takovém případě jsou obyvatelé těchto sídel započítáni dvakrát. A
není tomu možné rozumně zabránit, protože ZSJ není hierarchicky
podřízeno části obce.
Petr Morávek aka Xificurk
</pre>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>