<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
Dne 6.8.2012 15:00, Mirek Dlask napsal(a):<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div><br>
</div>
<div>A taky ti musíme držet palce ;-) při řešení duplicit
adresních bodů :-(</div>
<div>M. Boleslav, Debř ...............</div>
<div>Docela by mě zajímal počet.</div>
</blockquote>
<br>
kdyžtak mi pošli boudning box pro oblast, kde je hodně duplicit, a
já na tom pustím bota a uvidíme, co z něj vyleze.<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div>Co s nima? Smazat ty vzdálenější, co nejdříve, respektive pře
aktualizací?</div>
</blockquote>
<br>
no, jestli se nepletu, tak duplicity se vyfiltrují tím botem,
protože první bod se namapuje na odpovídající bod v rúian, a druhý
bod už nebude na co namapovat, takže zbyde a bot ho bude brát jako
nadbytečný a určený k odstranění.<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div>Už jsem jednou zmiňoval, že na některých adresních bodech
jsou další tagy.</div>
<div><br>
</div>
<div>name, amenity, operator, </div>
<div><a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/browse/node/1767482902/history">http://www.openstreetmap.org/browse/node/1767482902/history</a>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Převést tagy na nové body, nebo budovy?</div>
<div>Jinak co jsem našel, už jsem před časem opravoval.
</div>
</blockquote>
<br>
taky jsem si toho všimnul. vzhledem k tomu, že bot u bodů, které
existují v rúian i v osm, provede aktualizaci bodu v osm, tak ke
ztrátě informací nedojde (upraví pouze adresní tagy + source). jiná
situace je u duplicit, tam je otázka, který bod si bot vybere
(aktuálně ten bližší k souřadnicím v rúian) a tam pak může dojít ke
ztrátě určitých tagů. asi by se to dalo nějak ošetřit, např že by
bot přidával větší váhu bodu, který má více tagů, ale to je otázka,
jestli by to nemělo negativní vliv na párování. na budovy bych to
asi (aspoň v tuhle chvíli) nepřeváděl, protože budov je v osm
nesrovnatelně méně než adresních bodů. osobně ani netuším, zda je
tohle tagování adresních bodů (amenity apod) ok nebo by se to mělo
dělat jinak.<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div>V budoucnu bude asi problém se jmény ulic</div>
<div><a moz-do-not-send="true"
href="http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=15.18443&lat=50.46818&zoom=18&opacity=0.97&overlays=buildings,buildings_with_addresses,postal_code,nodes_with_addresses_defined,nodes_with_addresses_interpolated,no_addr_street,street_not_found,interpolation,interpolation_errors,connection_lines,nearest_points,nearest_roads">http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=15.18443&lat=50.46818&zoom=18&opacity=0.97&overlays=buildings,buildings_with_addresses,postal_code,nodes_with_addresses_defined,nodes_with_addresses_interpolated,no_addr_street,street_not_found,interpolation,interpolation_errors,connection_lines,nearest_points,nearest_roads</a>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Tím tvým postupem se vlastně i aktualizuje název ulice u
adresního bodu. Ulici na Václava Havla bude muset přejmenovat
člobrda.</div>
</blockquote>
<br>
přesně tak, bot by měl zvládnout i přejmenování ulic na adresních
bodech (ale ne na ulicích). určitě by nebyl problém někam reportovat
změnu názvu ulice (adresy obecně), aby to pak někdo mohl ručně
zkontrolovat a zaktualizovat případně související objekty (název
ulice apod).<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div><br>
</div>
<div>Mirek</div>
</blockquote>
<br>
ff<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEq7kXWFoLV637ugqb-Jm0AvhxSstQKSa4SEauPqZDXjtg@mail.gmail.com"
type="cite">
<div><br>
<div class="gmail_quote">
Dne 6. srpna 2012 12:29 Miroslav Šulc <span dir="ltr"><<a
moz-do-not-send="true" href="mailto:fordfrog@fordfrog.com"
target="_blank">fordfrog@fordfrog.com</a>></span>
napsal(a):<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
Dne 6.8.2012 08:05, hanoj napsal(a):<br>
>> co se týče načítání bodů z api, tak jsem to omezil
na nody, které mají tag<br>
>> addr:housenumber a tag addr:country=CZ (doufám, že
adresní body v čr mají<br>
>> aspoň tyto tagy, pokud ne, tak bych to musel udělat
jinak).<br>
> *** jakým způsobem budeme pracovat s OSM addr, které
jsou vloženy v<br>
> polygonech budov(building=yes)? Převedeme tyto addr
informace před<br>
> prací bota na z polygonu body (centroindy polygonů) ?<br>
<br>
dobře že se o nich zmiňuješ, na ně jsem úplně zapomněl.
upravím bota<br>
tak, aby načítal i adresy z budov. následně při aktualizaci
by pak bot<br>
údaje o adrese z budovy mohl smazat a vytvořil by nový
adresní bod.<br>
<br>
>> pro testy jsem použil BOX(14.63 50.55,14.68 50.58).<br>
>><br>
>> pro párování bodů jsem nastavil maximální povolenou
vzdálenost na 0.005,<br>
> *** na prvni pohled mi neni zrejme co je cilem
parovani, ale v k.u.<br>
> Tuřany, k.u. Chrlice je běžná vzdálenost bodů addr v
OSM (import z<br>
> UIR-ADR) vůči WMS CUZK:KM 10 až 30 metrů,<br>
<br>
cílem párování je zjistit, který bod z osm odpovídá kterému
bodu z<br>
rúian. na základě toho pak může dojít ze strany bota k
aktualizaci již<br>
existujícího bodu místo odstranění jednoho a vytvoření
druhého, takže<br>
dojde k zachování historie. neumím přepočítávat vzdálenost
ze stupňů na<br>
metry, ale odhadem ten limit 0.005 bude asi tak 500m. ono
když bota<br>
pustím na malém území, tak tenhle parametr nehraje roli, ale
když bych<br>
ho pustil na celé čr, tak se potřebuju vyhnout tomu, aby mi
pároval mezi<br>
sebou body z opačných krajů republiky jako shodné (vzhledem
k tomu, že u<br>
některých adresních bodů v osm chybí addr:city, tak je to
možné). takhle<br>
bot spáruje jen body, které jsou v od sebe vzdálené
maximálně 500m. (v<br>
příkladu, který jsem uváděl v prvním mailu, je maximální
vzdálenost dvou<br>
spárovaných bodů cca 100m.)<br>
> h.<br>
> hanoj<br>
ff<br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</blockquote>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>