<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Zdravim,<br>
<br>
byl bych vdecny za zeznam symbolu, ktere vam na map1.eu vadi.
Snazil jsem se symboly navrhovat podle jinych tistenych map,
nemohl jsem vsak uplne kopirovat, uz jenom kvuli licenci. Tam kde
jsem rozumny symbol nenasel jsem se snazil nakreslit takovy
symbol, aby bylo jasne o co se jedna. Je samozrejme, ze se to
vsude nepovedlo. Zatim se vyjadrim k symbolum o kterych zde byla
rec:<br>
<br>
1) Rozcestniky - V podstate se jedna o velmi podobny symbol jako
je na mapy.cz, prisel mi nejlepsi protoze je to defakto nakresleny
rozcestnik. Podle me je nevyhodou meho symbolu horsi citelnost,
protoze se jedna o obrys vyplneny bilym polem udelam ho tedy
monoliticky.<br>
<br>
2) Vlakova nadrazi - Moc dobre si uvedomuju, jake je standardni
znaceni. Nicmene asi sami vite, ze ve vetsine pripadu jsou vlakove
zastavky jenom typ node a nemaji zadnou vazbu na koleje na kterych
se nachazi. Neni proto zadny spolehlivy zpusob, jak nakreslit
obdelnicek orientovany ve smeru koleji. Informace o tom na jake
strane je nastupiste take neni v OSM datech dobre upchopitelna (to
mluvim o te tecce co se kresli v obdelnicku nadrazi a znamena
pozici nastupiste). PRoto jsem zvolil jednotne znacky pro vsechny
zastavky verejne dopravy. Vidim v tom ale i vyhodu te jednotnosti,
mit vlakovou stanici jako obdelnik a autobusovou jako obrazek
autopbusu a co treba tramvajovou? Problemem jsou jeste stanice
metra. Ty se zatim zobrazuji stejne jako nadrazi, coz je asi
spatne.<br>
<br>
Stale nevim, ktery ze symbolu na map1.eu koliduje s dopravnim
znacenim? Prosim prozradte mi to. Plne s vami souhlasim ze
takoveto oznaceni by bylo zavadejici. Co se tyka legendy tak na ni
se pracuje. Rim nelze postavit za jeden den.<br>
<br>
Pavel<br>
<br>
<br>
<br>
Dne 21.5.2013 07:53, Marián Kyral napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:FE.ZwdY.1JwNz0puGzJ.1Hcmkz@seznam.cz"
type="cite"><br>
<p>---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: Karel Volný <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:kavol@seznam.cz"><kavol@seznam.cz></a><br>
Datum: 20. 5. 2013<br>
Předmět: Re: [Talk-cz] značky na map1.eu</p>
<br>
<blockquote>> mtbmap mají nejaký podivný pidi<br>
> symbol (dlouho jsem si nebyl jistý, co to vlastně je).<br>
<br>
to je právě ten turistický symbol - tady by to ale asi stálo za
to navrhnout, <br>
aby mtbmap rozlišovala styl pro mobilní zařízení a styl pro
velký monitor ... <br>
na pidi displayi telefonu, který držím těsně před xichtem, je to
asi akorát, <br>
ale když na to koukám na monitoru, tak musím souhlasit, že je to
pidi a <br>
nesrozumitelné<br>
</blockquote>
<p><br>
</p>
Tohle spíše vypadá jako semaforová věž ze Zeměplochy. Něco lepšího
by nebylo? :-D<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<blockquote><br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a></blockquote>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>