<div dir="ltr">Ahoj,<div><br></div><div>přidám další dotaz. Ve vygenerovaném data.osm je obsažena budova se špatnou adresou (stávající stav) + příslušný adresní bod se správnou adresou (doplněný v rámci importu z RUIAN). Jaký je správný postup opravy této chyby:</div>
<div><br></div><div>a) v JOSM ve vlastní datové vrstvě ručně smazat z budovy tagy adresy a uploadnout jako separátní opravu na OSM server + v data.osm smazat budovu s chybnou adresou (není ji třeba již opravovat a tedy v rámci importu </div>
<div>uploadovat) + zachovat správný adresní bod</div><div>b) v data.osm sloučit správný adresní bod s budovou tak, že výsledkem je pouze objekt budovy se správnou adresou</div><div>c) v data.osm smazat u budovy chybné tagy a budovu ponechat bez adresy + zachovat správný adresní bod = vše bude v této podobě v rámci importu nahráno na server</div>
<div><br></div><div>Příklad: <a href="http://osm.org/go/0J0OVkAJJ?way=49305010" target="_blank" rel="noreferrer" style="display:inline!important">http://osm.org/go/0J0OVkAJJ?way=49305010</a></div><div><br></div><div>Díky,</div>
<div>Petr</div></div><div class="gmail_extra"><br><br><div class="gmail_quote">Dne 7. dubna 2014 20:15 Petr Vejsada <span dir="ltr"><<a href="mailto:osm@propsychology.cz" target="_blank">osm@propsychology.cz</a>></span> napsal(a):<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">Ahoj,<br>
<br>
Dne Po 7. dubna 2014 20:05:40, Pavel Bokr napsal(a):<br>
<div class=""><br>
> Jestli to spravne chapu tak data.osm obsahuje u AM ktera uz v OSM byly<br>
> jejich uravenou verzi dle RUIAN (podle vysledku dohod) s tim ze zachovava<br>
> OSM ID a k nim pak pridava nova AM pokud v OSM dosud nejsou. Importem<br>
> data.osm (ktery mailem zaslu zazipovany k importu) tak dojde k aktualizaci<br>
> stavajicich OSM adresnich mist (ty co tam byly; bude pritom zachovana jejich<br>
> historie) a k tomu navic dojde i k pridani novych (tech co v OSM zatim<br>
> nejsou pokud jsou v RUIAN) Pokud je to jinak a chapu to spatne prosim o<br>
> info.<br>
<br>
</div>Ano, přesně tak to je.<br>
<div class=""><br>
> Mel bych jeste dotaz, pokud je to tak jak si myslim vyse tak kdyz jsem<br>
> narazil na to ze nektera adresni mista jsou nevhodne umistena - napriklad u<br>
> silnice misto u vstupu do domu viz. napriklad<br>
> <a href="http://osm.kraluvdvur.cz/ruian-import-am-u-komunikace.jpg" target="_blank">http://osm.kraluvdvur.cz/ruian-import-am-u-komunikace.jpg</a> tak mohu adresni<br>
> misto v data.osm posunout na spravne misto (pokud mozno ke vstupu domu kdyz<br>
> vim kde je nebo alespon nekam do stredu domu) a takto upraveny data.osm<br>
> poslat mailem k importu - je to tak?<br>
<br>
</div>Zase zcela přesně - k tomu ta editace slouží, aby se body posunuly, kam patří-<br>
<br>
--<br>
Petr<br>
<div class="HOEnZb"><div class="h5"><br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
</div></div></blockquote></div><br></div>