<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Dne 11.7.2014 23:46, Jachym Cepicky
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CAAZUH4HVop3d-RD28xYszgXSz6eGkcZ0Q50kWGMJjCVSAbKPaw@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">3 metry ... to by mělo jít s turistickou GPSkou už
snad i zaměřit, kterej z těch bodů je pravdivý
<div><br>
</div>
<div>j</div>
</div>
<div class="gmail_extra"><br>
</div>
</blockquote>
<br>
Jo jo. Máš tam cestu? Já i Petr to máme trochu z ruky :-D<br>
<br>
Nicméně hlavní problém vidím v tom (alespoň v mém případě), že
definiční body AM je mimo hranice SO. No a padne to do dalšího SO,
jehož AM má definiční bod zase mimo. Na tom screenshotu to není
vidět, ale v PointInfo jsem klikl na definiční bod AM dle KM a
nechal si vytvořit AM dle RUIAN. Vytvořil se mi to v tom modrém
čísle 4388 mezi trojkou a osmičkou. Tedy mimo hranice SO. Těsně, ale
mimo.<br>
<br>
V každém případě je v RUIANu něco špatně. Buď je správně definiční
bod AM a umístění SO je špatné, nebo je umístění SO v pořádku, ale
pak tam hapruje ta adresa ;-)<br>
Možno ověřiti zde:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.41004/15.59117">http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.41004/15.59117</a><br>
<br>
Marián<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAAZUH4HVop3d-RD28xYszgXSz6eGkcZ0Q50kWGMJjCVSAbKPaw@mail.gmail.com"
type="cite">
<div class="gmail_extra"><br>
<div class="gmail_quote">Dne 11. července 2014 22:28 Marián
Kyral <span dir="ltr"><<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>></span>
napsal(a):<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div>Ahoj,<br>
<br>
Dne 11.7.2014 19:20, Petr Vejsada napsal(a):<br>
</div>
<div class="">
<blockquote type="cite">
<pre>Ahoj,
Jihlava je krásné město, pěkně zmapované. Nikdy jsem tam nebyl, ale podle mapy
jsem si udělal představu, že je to město garáží. Stovky garáží, dosud
neoznačené adresou. Teď adresy přidávám. Potíž je v tom, že mám pocit, že je
skoro celé město posunuté tak o 3 metry. Je to podobně, jako když se díváme na
Bing - sem tam sedí přesně, ale o kus dál už je zase posunutá.
Velký barák asi není zásadní problém. Problém je garáž, která má tak ty 3
metry na šířku, takže adresy jsou často přesně o jednu vedle. Někde, kde to
šlo, jsem hnul celými bloky domů, ale celé město posunovat neumím, netroufám
si a ani by to nemuselo být ku prospěchu, protože posud není všude stejný.</pre>
</blockquote>
<br>
</div>
A srovnáváš to s katastrální mapou? Nevím teda, kde přesně
se pohybuješ, ale na tom kousku co jsem našel, je asi
posunutý RUIAN. Na KM to vypadá OK. A když si trochu
posuneš Bing, tak to sedí taky.<br>
<br>
Třeba tady na tom příkladu: č.e. 4388 je na KM umístěn
rozumně, RUIAN je už mimo budovu. Držel bych se KM. Možná
by jsi mohl tomu botu vysvětlit, že AM by mělo být v
příslušné budově a ne mimo ;-)<br>
Komu vlastně věřit? KM nebo RUIAN? Toť velmi zapeklitá
otázka.<br>
<br>
<img src="cid:part2.08040805.09090507@email.cz" alt=""><span
class="HOEnZb"><font color="#888888"><br>
<br>
Marián</font></span>
<div class=""><br>
<br>
<blockquote type="cite">
<pre>Je nějaké howto, dobrá praxe či něco podobného, jak takovéto situace řešit?
Nejjednodušší je (a taky to někde dělám), posunout ty adresy. Jenže pokud se
dostanou v budoucnu botovi do spárů, vůbec se mu nebude líbit, že adresní bod
leží na jiném domě, než ke kterému patří.
?
--
</pre>
<blockquote type="cite">
<pre>p<
</pre>
</blockquote>
<pre>_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a moz-do-not-send="true" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a moz-do-not-send="true" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</div>
</div>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</blockquote>
</div>
<br>
<br clear="all">
<div><br>
</div>
-- <br>
Jachym Cepicky<br>
e-mail: jachym.cepicky gmail com<br>
URL: <a moz-do-not-send="true" href="http://les-ejk.cz"
target="_blank">http://les-ejk.cz</a><br>
GPG: <a moz-do-not-send="true"
href="http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp" target="_blank">http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp</a>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>