<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Dne 6.8.2014 10:07, Marián Kyral
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:74j.ZEXk.3Go1emvQJmO.1JuU8s@seznam.cz"
type="cite">Ahoj,<br>
<p>---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: Pavel Machek <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:pavel@ucw.cz"><pavel@ucw.cz></a><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic
<a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"><talk-cz@openstreetmap.org></a><br>
Datum: 5. 8. 2014 23:24:35<br>
Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS</p>
<br>
<blockquote>Ahoj!<br>
<br>
> se možná někdy napojí na stávající landuse. I spojení se
stávajícími OSM daty <br>
> by se dalo udělat. Jen by bylo potřeba vymyslet pravidla,
tedy co dělat, když <br>
> vznikne průnik pole z RUIAN/LPIS s lesem v OSM, zastavěná
plocha v RUIAN s <br>
> polem v OSM atd atd. Co dělat s případy dvojparcel, tedy
kdy je jedna parcela <br>
> se zahradou a uvnitř ní je jiná parcela se zastavěnou
plochou, prostě barák <br>
> uprostřed zahrady. <br>
<br>
No, co by pomohlo -- a co v podstate delam rucne:<br>
<br>
Pokud je maly prunik zemedelske pudy a lesa, je les nepresne, a
je potreba ten prunik z lesa<br>
odstranit.<br>
<br>
Pokud je naly prunik zemedelske pudy a landuse=residential, je
residential nepresne, reseni<br>
stejne.<br>
<br>
Pokud je zemedelska puda uprostred landuse=residential, slo by
to udelat multipolygon=inner,<br>
ale spis radeji rucne opravit.<br>
<br>
Umi to nekdo snadno naprogramovat?</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Přesahy řeším v Tracer pluginu pro budovy [1]. Není to nic moc
hezkého, ale funguje to ;-) <br>
</p>
<p>[1]
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://github.com/mkyral/josm-tracer/blob/plpis/src/org/openstreetmap/josm/plugins/tracer/ConnectWays.java#L491">https://github.com/mkyral/josm-tracer/blob/plpis/src/org/openstreetmap/josm/plugins/tracer/ConnectWays.java#L491</a></p>
<p><br>
</p>
<p>A jak už jsem psal, neměl by být problém to upravit tak, aby to
fungovalo i s landuse. Zatím nedokáži říct, kdy to budu mít
hotové, jestli ještě tento, nebo příští týden. Momentálně si
hraji s přepisem, aby se jednoduchým stiskem "t" přepínalo mezi
jednotlivými moduly. Vypadá to nadějně.<br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Řešení pro izolované ostrůvky uprostřed jiného landuse by neměl
být problém naprogramovat - zjistíš si cestu s tagem landuse
uvnitř které se nacházíš (trochu magie s bboxy), pak zjistíš,
zda není součástí relace typu multipolygon. Pokud je, pouze
přidáš inner člen. V opačném případě si tu relaci vytvoříš.</p>
<p><br>
</p>
<p>Ale asi bych to automaticky neřešil. Pokud je nějaký malý
landuse uprostřed většího landuse, tak rendery zobrazí malý
landuse nad tím větším. A když to bude někdo mít potřebu to
řešit, tak si to pořeší ručně.<br>
</p>
<p><br>
</p>
</blockquote>
<br>
Včera večer jsem do LPIS modulu přidal napojování a osekávání a pak
trochu klikal v okolí FM.<br>
<br>
Je tam pár much, které je potřeba vyřešit:<br>
<br>
1) Přidat podporu pro relace - momentálně se relace úplně ignorují.
Nicméně se mi stejně včera stalo, že mi z nějaké cesty, která byla
součástí relace zmizel uzel. JOSM s tím bylo v pohodě, projevilo se
to teprve při nahrávání na server a následně při načítání uloženého
osm souboru - vyřešilo to až ruční smazání problémové cesty v
souboru. Nicméně dnes se mi nic takového nestalo, takže netuším co
přesně to způsobilo.<br>
<br>
2) Momentálně se připojují a osekávají jen cesty se stejným klíčem
(landuse). Chtělo by to přidat i natural (scrub, wood) a dávat bacha
na vnitřní plochy uprostřed landuse=forest a landuse=residental. <br>
<br>
3) V některých případech vznikne po useknutí plochy pěkný guláš (viz
screensshot) - uzly se chaoticky rozhází přes celou plochu, místo
aby byly vedle sebe. Dokáži to nasimulovat, ale na analýzu se budu
muset nejprve mentálně připravit ;-)<br>
<br>
4) Občas se vygenerují duplicitní body (asi ty relace), občas
dokonce duplicitní cesty.<br>
<br>
5) A ještě by to chtělo nějaký nástroj co mi do těch vzniklých
ostrůvků a poloostrůvků nacpe lesy a jinou havěť. Pokud to je inner
člen v multipolygonu tak není problém, ale pokud je ostrůvek tvořen
více sousedícími polygony, nebo to je poloostrov, tak je to pěkná
piplačka, to tam ručně naklikat. Od rána o tom přemýšlím, ale
nenapadl mne žádný jednoduchý postup, jak to udělat.<br>
<br>
Btw: Nevím co se stalo, ale do OSM se mi nahrál neúplný changeset.
Jsou tam jen body, cesty chybí.<br>
Bohužel jsem si to neuložil, takže jsem to musel naklikat znova :-(<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<blockquote cite="mid:74j.ZEXk.3Go1emvQJmO.1JuU8s@seznam.cz"
type="cite">
<p>Marián<br>
</p>
<p><br>
</p>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>