<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Ahoj,<br>
pošli mi prosím konkrétní body. Mám takové podezření, že to je
nějaký problém s windows. Protože na linuxu to je bez problémů.<br>
<br>
Můžete mi prosím všichni zkusit v prohlížeči toto url: <br>
<br>
<tt><a class="moz-txt-link-freetext" href="http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.7883723&SRSNAME=EPSG:102067">http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.7883723&SRSNAME=EPSG:102067</a></tt><br>
<br>
A případně mi poslat výstup? Mělo by to vypadat podobně jako na
obrázku. Pokud atribut ms:kultura nevypadá takto: <tt><b><ms:kultura>orná
půda</ms:kultura></b></tt> Tak je to špatně a musíme
zjistit, kde je problém. V traceru není, ten už dostane špatná
data.<br>
<br>
(je to ten příklad od Honzy níže, kdyby to chtěl někdo zkoumat).<br>
Marián<br>
<br>
Dne 16.8.2014 10:47, Jiří Parkan napsal(a):<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CAAYSNkVbja3jZ-D26db9w=vhODdxX9JqeuRK0Wo=2=eDwo_57g@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">Ahoj,
<div>také jsem narážel na nějaké plochy kterým tracer nepřiřadil
typ plochy. Na Třebíčsku to byla tak jedna z dvaceti.</div>
<div>Včera jsem mapoval kousek okolo Plzně-Božkova a tam byly
bez typu plochy naprosto všechny polygony.</div>
<div>Parkis</div>
</div>
<div class="gmail_extra"><br>
<br>
<div class="gmail_quote">2014-08-15 16:08 GMT+02:00 Marián Kyral
<span dir="ltr"><<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>></span>:<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div>Ahoj,<br>
bohužel nemám kompletní seznam toho, co můžu lpis
očekávat. Takže někdy to nezafunguje a je potřeba mi to
nahlásit a já to doplním do mapování.<br>
<br>
Nicméně, u tého konkrétní cesty se mi doplní "orná půda".
Takže tím to není. Ale něco podobného jsem už viděl. Řešil
jsem to s Honzou Mladým. Do odpovědi z WMS se nějakým
záhadným způsobem dostaly podivné znaky. Vždy se vecpou na
stejné místo a to, jestli se něco natrasuje správně nebo
ne záleží jen na velikosti trasované plochy. Při určitém
počtu uzlů se ty podivné znaky třefí právě do pole s
kulturou a tracer pak nic nenajde.<br>
<br>
Ale proč se to děje netuším. U mně se tento problém
nevyskytuje. A Honza je teď na dovolené, takže další
zkoumání momentálně neprobíhá.<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<br>
<div class="">---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: Jan Dudík <<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:jan.dudik@gmail.com" target="_blank">jan.dudik@gmail.com</a>><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
</div>
Datum: 15. 8. 2014 15:14:44
<div>
<div class="h5"><br>
Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS</div>
</div>
<div>
<div class="h5"><br>
<blockquote>Díky, bylo to tím nastavením.<br>
Ale narazil jsem na plochy v LPIS, kterým tracer
přiřadí pouze ref a<br>
source, žádné landuse.<br>
asi 6 jich je na relativně malé ploše v katastru
Plav:<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9090/14.4976"
target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9090/14.4976</a><br>
např. <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/way/"
target="_blank">http://www.openstreetmap.org/way/</a><a
moz-do-not-send="true" href="tel:297894310"
value="+420297894310" target="_blank">297894310</a><br>
<br>
je to záměr nbeo chyba?<br>
---<br>
Ing. Jan Dudík<br>
projekce dopravních staveb<br>
tel. <a moz-do-not-send="true" href="tel:777082195"
value="+420777082195" target="_blank">777082195</a><br>
<br>
<br>
Dne 11. srpna 2014 16:01 Martin Švec - OSM <<a
moz-do-not-send="true" href="mailto:osm@maatts.cz"
target="_blank">osm@maatts.cz</a>> napsal(a):<br>
> Tím to nebude (pokud nechce klasický trasování
katastrální mapy).<br>
><br>
> (1) V nastavení pluginu zaškrtnout moduly RUIAN
a LPIS, odškrtnout Klasický.<br>
> (2) Mačkat T a sledovat jak se mění kurzor
myši, R = budovy z RUIANu, LP =<br>
> půda z LPISu.<br>
><br>
> Martin<br>
><br>
> Dne 11.8.2014 15:53, Michal Pustějovský
napsal(a):<br>
><br>
> Máš spuštěný tracer server?<br>
><br>
><br>
> ---------- Původní zpráva ----------<br>
> Od: Jan Dudík <<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:jan.dudik@gmail.com" target="_blank">jan.dudik@gmail.com</a>><br>
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
> Datum: 11. 8. 2014 14:45:35<br>
> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br>
><br>
><br>
> Dělám něco špatně?<br>
> stáhl jsem si tracer z [1], k němu v JOSM dva
vyžadované doplňky, na<br>
> pozadí si zapnul požadovanou vrstvu wms abych
viděl co klikám.<br>
> spustím tracer, kliknu na budovu - aktualizuje
se dle RUIAN<br>
> kliknu na plochu, kde je v LPIS vybarvená
plocha - a nic<br>
> mačkáním T dosáhnu jediné změny, že se ani po
kliku na budovu nic nestane<br>
><br>
> [1] <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar"
target="_blank">http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar</a><br>
><br>
> JAnD<br>
><br>
><br>
> Dne 8. srpna 2014 21:04 Pavel Kwiecien <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:pavel.kwiecien@seznam.cz"
target="_blank">pavel.kwiecien@seznam.cz</a>>
napsal(a):<br>
>> Ahoj, trochu jsem si už s Tracerem zablbnul
a už se mi to tady pod horama<br>
>> zazelenalo<br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740"
target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740</a><br>
>><br>
>> Pokud by spojování nebylo automatické, tak
nemá smysl se tím zabývat.<br>
>> Tracer<br>
>> funguje dobře, akorát import je potřeba
vždy!! projet v JOSM validací,<br>
>> protože tracováním/vstupníma daty vzniká
obrovské množství chyb a<br>
>> varování.<br>
>> Na dvě kliknutí se toho dá zbavit.<br>
>><br>
>> Ještě pro neznalé. Je dobré si v JOSM
nastavit třeba tuto WMS vrstvu:<br>
>><br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS=%7Bproj%7D&WIDTH=%7Bwidth%7D&HEIGHT=%7Bheight%7D&BBOX=%7Bbbox%7D"
target="_blank">http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}</a><br>
>><br>
>> aby bylo vidět, kde jsou LPIS data.<br>
>><br>
>> Zdraví Pavel Kwiecien<br>
>><br>
>> ---------- Původní zpráva ----------<br>
>> Od: Marián Kyral <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>><br>
>><br>
>><br>
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
>> Datum: 8. 8. 2014 9:08:35<br>
>><br>
>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br>
>><br>
>><br>
>> Ahoj,<br>
>><br>
>> ---------- Původní zpráva ----------<br>
>> Od: Pavel Machek <<a
moz-do-not-send="true" href="mailto:pavel@ucw.cz"
target="_blank">pavel@ucw.cz</a>><br>
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
moz-do-not-send="true"
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
>> Datum: 5. 8. 2014 23:19:28<br>
>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br>
>><br>
>><br>
>> ahoj!<br>
>><br>
>>> > Jak by sis to propojení
představoval? Mne nenapadá, jak by se to dalo<br>
>>> > udělat.<br>
>>><br>
>>> No úplně přesně to nevím :).<br>
>>><br>
>>> Napřed bych viděl úvahu, zda jednotlivá
políčka (=parcely a LPIS<br>
>>> polygony)<br>
>>> sdružovat nebo ne. Na tom závisí i
strategie aktualizací. Zatím mi přijde<br>
>>> nemožné hlídat si podle ref:, zda se
něco v LPIS změnilo a na změnu<br>
>>> zareagovat. Nevíme, co se může měnit.
Určitě druh kultury, možná i<br>
>>> geometrie?<br>
>>> Je možné, že tam, kde je teď 50 malých
políček bude za 3 roky jen jedno<br>
>>> velké<br>
>>> či naopak?<br>
>><br>
>> No, zato vime ze je to po katastralnich
uzemich, ne?<br>
>><br>
>> Takze az to bude chtit nekdo updatovat:<br>
>><br>
>> Pro kazdy polygon:<br>
>> Je polygon se stejnou geometrii v osm?<br>
>> NE: importuju<br>
>> ANO: zmenim parametry na ty z noveho lpis,
je li nutne<br>
>><br>
>> Pro polygony z OSM ktere jsem zatim
nezpracoval:<br>
>> Jestlize polygon ma source=lpis<br>
>> Jestlize se od importu nezmenil, smazu ho<br>
>> Jinak je to na rucni rozhodnuti co je
aktualnejsi.<br>
>><br>
>> Hmm?<br>
>> Pavel<br>
>><br>
>><br>
>> No zásadní problém je: Slučovat nebo
neslučovat polygony se stejným<br>
>> landuse<br>
>> vedle sebe?<br>
>><br>
>> Třeba tady: <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023"
target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023</a>
by se<br>
>> sloučení hodilo. Ale když jsem
experimentálně pár polygonů označil a<br>
>> nechal<br>
>> sloučit, tak z toho vylezl nějaký paskvil,
protože ač jsou ty natrasované<br>
>> polygony vizuálně vedle sebe, ne vždy na
sebe přesně navazují.<br>
>><br>
>><br>
>> Pokud je budu napojovat na sebe, tak musím
nutně s nějakým bodem pohnout a<br>
>> tím pádem změním geometrii => problém
při aktualizaci - jak poznám, že je<br>
>> daný polygon stejný, jen byl mírně změněn z
důvodu napojení na sousední<br>
>> polygon? Přidat nějakou toleranci?<br>
>><br>
>><br>
>> A pokud se bude slučovat (což bych v tomto
konkrétním případě rád udělal),<br>
>> co udělat s ref? Já bych jej úplně vyhodil,
nechal bych jen source=lpis,<br>
>> aby<br>
>> bylo jasné, odkud se to vzalo. A chybějící
ref by znamenalo, že polygon<br>
>> vznikl sloučením menších polygonů. Nebo tam
dát nějaký speciální tag?<br>
>><br>
>> Třeba lpis=merged ?<br>
>><br>
>><br>
>> Pokud by ref zůstalo, nutně by to vedlo k
něčemu takovému:<br>
>><br>
>> ref=123;2231;2231;22455;875;646<br>
>><br>
>><br>
>> Bylo by to k něčemu?<br>
>><br>
>><br>
>> Marián<br>
>><br>
>><br>
>><br>
>><br>
>> --<br>
>> (english) <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.livejournal.com/%7Epavelmachek"
target="_blank">http://www.livejournal.com/~pavelmachek</a><br>
>> (cesky, pictures)<br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/%7Epavel/picture/horses/blog.html"
target="_blank">http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html</a><br>
>><br>
>>
_______________________________________________<br>
>> Talk-cz mailing list<br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>><br>
>>
_______________________________________________<br>
>> Talk-cz mailing list<br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>><br>
>><br>
>>
_______________________________________________<br>
>> Talk-cz mailing list<br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>><br>
><br>
> _______________________________________________<br>
> Talk-cz mailing list<br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
><br>
><br>
><br>
> _______________________________________________<br>
> Talk-cz mailing list<br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
><br>
><br>
><br>
> _______________________________________________<br>
> Talk-cz mailing list<br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
><br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a></blockquote>
</div>
</div>
</div>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</blockquote>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>