<html><head></head><body>Díky. Tak to je hodně divné. Vypadá to normálně a stejně se tam něco pokazí. Diakritika problém nebude. To by se přece nenatrasovalo nic. Ale někdy orná půda projde, jindy ne. :-( <br>
<br>
Marián<br><br><div class="gmail_quote">On 16. srpna 2014 19:09:30 CEST, "Jiří Parkan" <jparkan@gmail.com> wrote:<blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
<div dir="ltr">Ahoj,<div>výstup url přikládám (7883723.xml), letmým pohledem se mi zdá ok.</div><div>Pár příkladů lpis ID která nefungovala: 8570042, 9403951, 8570047</div><div>Jsou to políčka v téhle oblasti: <a href="http://osm.org/go/0JbF878yo--">http://osm.org/go/0JbF878yo--</a></div>
<div>Přikládám také uložené xml jednoho z nich (8570042.xml), v prohlížeči se taky zdá v pořádku.</div><div><br /></div><div>Při trasování proběhne v konzoli JOSM chyba parsování xml a je tam vidět pomršená diakritika, viz obrázky. Možná je to ale jen chyba zobrazení v konzoli, netuším.</div>
<div><br /></div><div>Systém je Win7 home CZ.</div><div><br /></div><div>Parkis </div><div><br /></div><div><br /></div></div><div class="gmail_extra"><br /><br /><div class="gmail_quote">2014-08-16 18:42 GMT+02:00 Marián Kyral <span dir="ltr"><<a href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>></span>:<br />
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div>Ahoj,<br />
pošli mi prosím konkrétní body. Mám takové podezření, že to je
nějaký problém s windows. Protože na linuxu to je bez problémů.<br />
<br />
Můžete mi prosím všichni zkusit v prohlížeči toto url: <br />
<br />
<tt><a href="http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.7883723&SRSNAME=EPSG:102067" target="_blank">http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.7883723&SRSNAME=EPSG:102067</a></tt><br />
<br />
A případně mi poslat výstup? Mělo by to vypadat podobně jako na
obrázku. Pokud atribut ms:kultura nevypadá takto: <tt><b><ms:kultura>orná
půda</ms:kultura></b></tt> Tak je to špatně a musíme
zjistit, kde je problém. V traceru není, ten už dostane špatná
data.<br />
<br />
(je to ten příklad od Honzy níže, kdyby to chtěl někdo zkoumat).<br />
Marián<br />
<br />
Dne 16.8.2014 10:47, Jiří Parkan napsal(a):<br />
</div><div><div class="h5">
<blockquote type="cite">
<div dir="ltr">Ahoj,
<div>také jsem narážel na nějaké plochy kterým tracer nepřiřadil
typ plochy. Na Třebíčsku to byla tak jedna z dvaceti.</div>
<div>Včera jsem mapoval kousek okolo Plzně-Božkova a tam byly
bez typu plochy naprosto všechny polygony.</div>
<div>Parkis</div>
</div>
<div class="gmail_extra"><br />
<br />
<div class="gmail_quote">2014-08-15 16:08 GMT+02:00 Marián Kyral
<span dir="ltr"><<a href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>></span>:<br />
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div>Ahoj,<br />
bohužel nemám kompletní seznam toho, co můžu lpis
očekávat. Takže někdy to nezafunguje a je potřeba mi to
nahlásit a já to doplním do mapování.<br />
<br />
Nicméně, u tého konkrétní cesty se mi doplní "orná půda".
Takže tím to není. Ale něco podobného jsem už viděl. Řešil
jsem to s Honzou Mladým. Do odpovědi z WMS se nějakým
záhadným způsobem dostaly podivné znaky. Vždy se vecpou na
stejné místo a to, jestli se něco natrasuje správně nebo
ne záleží jen na velikosti trasované plochy. Při určitém
počtu uzlů se ty podivné znaky třefí právě do pole s
kulturou a tracer pak nic nenajde.<br />
<br />
Ale proč se to děje netuším. U mně se tento problém
nevyskytuje. A Honza je teď na dovolené, takže další
zkoumání momentálně neprobíhá.<br />
<br />
Marián<br />
<br />
<br />
<div>---------- Původní zpráva ----------<br />
Od: Jan Dudík <<a href="mailto:jan.dudik@gmail.com" target="_blank">jan.dudik@gmail.com</a>><br />
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br />
</div>
Datum: 15. 8. 2014 15:14:44
<div>
<div><br />
Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS</div>
</div>
<div>
<div><br />
<blockquote>Díky, bylo to tím nastavením.<br />
Ale narazil jsem na plochy v LPIS, kterým tracer
přiřadí pouze ref a<br />
source, žádné landuse.<br />
asi 6 jich je na relativně malé ploše v katastru
Plav:<br />
<a href="http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9090/14.4976" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9090/14.4976</a><br />
např. <a href="http://www.openstreetmap.org/way/" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/way/</a><a href="tel:297894310" value="+420297894310" target="_blank">297894310</a><br />
<br />
je to záměr nbeo chyba?<br />
---<br />
Ing. Jan Dudík<br />
projekce dopravních staveb<br />
tel. <a href="tel:777082195" value="+420777082195" target="_blank">777082195</a><br />
<br />
<br />
Dne 11. srpna 2014 16:01 Martin Švec - OSM <<a href="mailto:osm@maatts.cz" target="_blank">osm@maatts.cz</a>> napsal(a):<br />
> Tím to nebude (pokud nechce klasický trasování
katastrální mapy).<br />
><br />
> (1) V nastavení pluginu zaškrtnout moduly RUIAN
a LPIS, odškrtnout Klasický.<br />
> (2) Mačkat T a sledovat jak se mění kurzor
myši, R = budovy z RUIANu, LP =<br />
> půda z LPISu.<br />
><br />
> Martin<br />
><br />
> Dne 11.8.2014 15:53, Michal Pustějovský
napsal(a):<br />
><br />
> Máš spuštěný tracer server?<br />
><br />
><br />
> ---------- Původní zpráva ----------<br />
> Od: Jan Dudík <<a href="mailto:jan.dudik@gmail.com" target="_blank">jan.dudik@gmail.com</a>><br />
> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br />
> Datum: 11. 8. 2014 14:45:35<br />
> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br />
><br />
><br />
> Dělám něco špatně?<br />
> stáhl jsem si tracer z [1], k němu v JOSM dva
vyžadované doplňky, na<br />
> pozadí si zapnul požadovanou vrstvu wms abych
viděl co klikám.<br />
> spustím tracer, kliknu na budovu - aktualizuje
se dle RUIAN<br />
> kliknu na plochu, kde je v LPIS vybarvená
plocha - a nic<br />
> mačkáním T dosáhnu jediné změny, že se ani po
kliku na budovu nic nestane<br />
><br />
> [1] <a href="http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar" target="_blank">http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar</a><br />
><br />
> JAnD<br />
><br />
><br />
> Dne 8. srpna 2014 21:04 Pavel Kwiecien <<a href="mailto:pavel.kwiecien@seznam.cz" target="_blank">pavel.kwiecien@seznam.cz</a>>
napsal(a):<br />
>> Ahoj, trochu jsem si už s Tracerem zablbnul
a už se mi to tady pod horama<br />
>> zazelenalo<br />
>> <a href="http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740</a><br />
>><br />
>> Pokud by spojování nebylo automatické, tak
nemá smysl se tím zabývat.<br />
>> Tracer<br />
>> funguje dobře, akorát import je potřeba
vždy!! projet v JOSM validací,<br />
>> protože tracováním/vstupníma daty vzniká
obrovské množství chyb a<br />
>> varování.<br />
>> Na dvě kliknutí se toho dá zbavit.<br />
>><br />
>> Ještě pro neznalé. Je dobré si v JOSM
nastavit třeba tuto WMS vrstvu:<br />
>><br />
>> <a href="http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS=%7Bproj%7D&WIDTH=%7Bwidth%7D&HEIGHT=%7Bheight%7D&BBOX=%7Bbbox%7D" target="_blank">http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}</a><br />
>><br />
>> aby bylo vidět, kde jsou LPIS data.<br />
>><br />
>> Zdraví Pavel Kwiecien<br />
>><br />
>> ---------- Původní zpráva ----------<br />
>> Od: Marián Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>><br />
>><br />
>><br />
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br />
>> Datum: 8. 8. 2014 9:08:35<br />
>><br />
>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br />
>><br />
>><br />
>> Ahoj,<br />
>><br />
>> ---------- Původní zpráva ----------<br />
>> Od: Pavel Machek <<a href="mailto:pavel@ucw.cz" target="_blank">pavel@ucw.cz</a>><br />
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br />
>> Datum: 5. 8. 2014 23:19:28<br />
>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS<br />
>><br />
>><br />
>> ahoj!<br />
>><br />
>>> > Jak by sis to propojení
představoval? Mne nenapadá, jak by se to dalo<br />
>>> > udělat.<br />
>>><br />
>>> No úplně přesně to nevím :).<br />
>>><br />
>>> Napřed bych viděl úvahu, zda jednotlivá
políčka (=parcely a LPIS<br />
>>> polygony)<br />
>>> sdružovat nebo ne. Na tom závisí i
strategie aktualizací. Zatím mi přijde<br />
>>> nemožné hlídat si podle ref:, zda se
něco v LPIS změnilo a na změnu<br />
>>> zareagovat. Nevíme, co se může měnit.
Určitě druh kultury, možná i<br />
>>> geometrie?<br />
>>> Je možné, že tam, kde je teď 50 malých
políček bude za 3 roky jen jedno<br />
>>> velké<br />
>>> či naopak?<br />
>><br />
>> No, zato vime ze je to po katastralnich
uzemich, ne?<br />
>><br />
>> Takze az to bude chtit nekdo updatovat:<br />
>><br />
>> Pro kazdy polygon:<br />
>> Je polygon se stejnou geometrii v osm?<br />
>> NE: importuju<br />
>> ANO: zmenim parametry na ty z noveho lpis,
je li nutne<br />
>><br />
>> Pro polygony z OSM ktere jsem zatim
nezpracoval:<br />
>> Jestlize polygon ma source=lpis<br />
>> Jestlize se od importu nezmenil, smazu ho<br />
>> Jinak je to na rucni rozhodnuti co je
aktualnejsi.<br />
>><br />
>> Hmm?<br />
>> Pavel<br />
>><br />
>><br />
>> No zásadní problém je: Slučovat nebo
neslučovat polygony se stejným<br />
>> landuse<br />
>> vedle sebe?<br />
>><br />
>> Třeba tady: <a href="http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023</a>
by se<br />
>> sloučení hodilo. Ale když jsem
experimentálně pár polygonů označil a<br />
>> nechal<br />
>> sloučit, tak z toho vylezl nějaký paskvil,
protože ač jsou ty natrasované<br />
>> polygony vizuálně vedle sebe, ne vždy na
sebe přesně navazují.<br />
>><br />
>><br />
>> Pokud je budu napojovat na sebe, tak musím
nutně s nějakým bodem pohnout a<br />
>> tím pádem změním geometrii => problém
při aktualizaci - jak poznám, že je<br />
>> daný polygon stejný, jen byl mírně změněn z
důvodu napojení na sousední<br />
>> polygon? Přidat nějakou toleranci?<br />
>><br />
>><br />
>> A pokud se bude slučovat (což bych v tomto
konkrétním případě rád udělal),<br />
>> co udělat s ref? Já bych jej úplně vyhodil,
nechal bych jen source=lpis,<br />
>> aby<br />
>> bylo jasné, odkud se to vzalo. A chybějící
ref by znamenalo, že polygon<br />
>> vznikl sloučením menších polygonů. Nebo tam
dát nějaký speciální tag?<br />
>><br />
>> Třeba lpis=merged ?<br />
>><br />
>><br />
>> Pokud by ref zůstalo, nutně by to vedlo k
něčemu takovému:<br />
>><br />
>> ref=123;2231;2231;22455;875;646<br />
>><br />
>><br />
>> Bylo by to k něčemu?<br />
>><br />
>><br />
>> Marián<br />
>><br />
>><br />
>><br />
>><br />
>> --<br />
>> (english) <a href="http://www.livejournal.com/%7Epavelmachek" target="_blank">http://www.livejournal.com/~pavelmachek</a><br />
>> (cesky, pictures)<br />
>> <a href="http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/%7Epavel/picture/horses/blog.html" target="_blank">http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html</a><br />
>><br />
>>
_______________________________________________<br />
>> Talk-cz mailing list<br />
>> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
>><br />
>>
_______________________________________________<br />
>> Talk-cz mailing list<br />
>> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
>><br />
>><br />
>>
_______________________________________________<br />
>> Talk-cz mailing list<br />
>> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
>><br />
><br />
> _______________________________________________<br />
> Talk-cz mailing list<br />
> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
><br />
><br />
><br />
> _______________________________________________<br />
> Talk-cz mailing list<br />
> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
><br />
><br />
><br />
> _______________________________________________<br />
> Talk-cz mailing list<br />
> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
><br />
<br />
_______________________________________________<br />
Talk-cz mailing list<br />
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a></blockquote>
</div>
</div>
</div>
<br />
_______________________________________________<br />
Talk-cz mailing list<br />
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
<br />
</blockquote>
</div>
<br />
</div>
<br />
<fieldset></fieldset>
<br />
<pre>_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br />
</div></div></div>
<br />_______________________________________________<br />
Talk-cz mailing list<br />
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br />
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br />
<br /></blockquote></div><br /></div>
<p style="margin-top: 2.5em; margin-bottom: 1em; border-bottom: 1px solid #000"></p><pre class="k9mail"><hr /><br />Talk-cz mailing list<br />Talk-cz@openstreetmap.org<br /><a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br /></pre></blockquote></div><br>
-- <br>
Odesláno z mého telefonu s Androidem pomocí pošty K-9 Mail. Omluvte prosím moji stručnost.</body></html>