<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Ahoj,<br>
tak jsem narazil na další vyschlý rybník z dibavodu:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.75718/18.33327">http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.75718/18.33327</a><br>
<br>
Na ortofoto CUZK i seznamu žádný rybník není. Je tam spíše pole
nebo louka:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.mapy.cz/zakladni?x=18.3330048&y=49.7572035&z=18&base=ophoto">http://www.mapy.cz/zakladni?x=18.3330048&y=49.7572035&z=18&base=ophoto</a><br>
<br>
Chtělo by to nějakou aktuální a funkční DIBAVOD WMS. Nemáte něco?
Případně nějaký jiný nápad?<br>
<br>
Marián<br>
<br>
Dne 3.6.2015 v 08:12 Marián Kyral napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:27q.Z4Bc.4TqlYXcxPPs.1LRfhJ@seznam.cz"
type="cite"><br>
<p>---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: Marián Kyral <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:mkyral@email.cz"><mkyral@email.cz></a><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic
<a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"><talk-cz@openstreetmap.org></a><br>
Datum: 3. 6. 2015 7:09:40<br>
Předmět: [Talk-cz] DIBAVOD - Re: LPIS - objem dat, zjednodušení
kontur</p>
<br>
<blockquote>
<div><br>
<p>---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: Petr Vejsada <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:osm@propsychology.cz"><osm@propsychology.cz></a><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic
<a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"><talk-cz@openstreetmap.org></a><br>
Datum: 2. 6. 2015 19:33:00<br>
Předmět: Re: [Talk-cz]
LPIS - objem dat, zjednodušení kontur</p>
<br>
<blockquote>Ahoj,<br>
<br>
Dne Út 2. června 2015 19:07:56, Marián Kyral napsal(a):<br>
<br>
> Dočistit data po importu LPIS, DIBAVOD, RUIAN (upravit
navazující plochy, <br>
> přidat cesty...), dodělat vesnice a městečka (landuse,
POI), vrhnout se na <br>
> MHD, vyčistit hlášení Osmose, Keep right...<br>
<br>
jasně jasně, jen, myslím, narážíme na nedostatek zdrojů.
Praha zveřejnila cca <br>
300 záchodů s otevírací dobou, cenou a wheelchair, tak to by
se dalo dohrát, <br>
dále přesné chodníky, ale to asi není potřeba importovat.<br>
<br>
S těmi zdroji - asi se pomalu dostáváme do stavu, že místní
znalost a vlastní <br>
oči bude jedním z mála použitelných zdrojů. Ani ortofoto
leckde neodpovídá, je <br>
zastaralé.<br>
<br>
Třeba toto: <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://ruian.poloha.net/17/50.17475/12.38610">http://ruian.poloha.net/17/50.17475/12.38610</a><br>
<br>
v OSM je voda, na fotce je kdovíco, na landuse z parcel
žádná voda není. Je <br>
potřeba to vidět. Není to jediné místo, které ukazuje vodu
jen na mapě v OSM. <br>
Na druhé takové místo si teď už neumím vzpomenout, kde to
bylo. Bylo to <br>
podobné, také lom či co a zmizelá voda. Nebo naopak, lom je
zlikvidován a nově <br>
je voda ... nevím, to je to.<br>
</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Letecké mapy od Seznamu a satelitní mapy Bingu tam vodu
mají. A s ohledem na charakter terénu, stačí, když trochu
více zaprší a zase tam bude kaluž :-D</p>
<p><br>
</p>
<p>A jak tak koukám, tato voda byla naimportována z DIBAVODu.
Bylo by dobré v DIBAVODu ověřit aktuální status. Nevíte
někdo, zda je někde dostupný online náhled? Tak aby se z
toho dal udělat doplněk do PointInfa. <br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Našel jsem: <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.dibavod.cz/">http://www.dibavod.cz/</a> , ale stahovat shapefile
a řešit jeho zpracování se mi moc nechce. Následně jsem
našel:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://heis.vuv.cz/data/spusteni/pgstart.asp?pg=EVIDENCE$Obecne$PripojeniDatOnline&pgload=1&ico=icoopenwms.png&nadpis1=Stav%20vodn%EDch%20%FAtvar%F9&nadpis2=WMS%20slu%9Eby&pagenavig=%DAvodn%ED%20str%E1nka%20%20%3E%20%20Datab%E1ze%20%20%3E%20%20Mapy%20a%20data%20%20%3E%20%20ISVS%20-%20VODA%20%20%3EStav%20vodn%EDch%20%FAtvar%F9%20%3E%20WMS%20slu%9Eby%20%3E%20">http://heis.vuv.cz/data/spusteni/pgstart.asp?pg=EVIDENCE$Obecne$PripojeniDatOnline&pgload=1&ico=icoopenwms.png&nadpis1=Stav%20vodn%EDch%20%FAtvar%F9&nadpis2=WMS%20slu%9Eby&pagenavig=%DAvodn%ED%20str%E1nka%20%20%3E%20%20Datab%E1ze%20%20%3E%20%20Mapy%20a%20data%20%20%3E%20%20ISVS%20-%20VODA%20%20%3EStav%20vodn%EDch%20%FAtvar%F9%20%3E%20WMS%20slu%9Eby%20%3E%20</a></p>
<p><br>
</p>
<p>Přes toto jsem se dále doklikal k mapě s vyhledáváním, kde
jsem zadal dibavod:id:
113010250007. No a nevrátilo mi to nic. Takže je dost možné,
že nádrž je opravdu zrušena.</p>
</div>
</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>No tak asi nic. Data ke stažení jsou z roku 2010 a z WMS jsem
zatím dostal jen prázdný obrázek s copyrightem :-(</p>
<br>
Marián<br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>