<html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml" xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office" xmlns:w="urn:schemas-microsoft-com:office:word" xmlns:m="http://schemas.microsoft.com/office/2004/12/omml" xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40"><head><meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=utf-8"><meta name=Generator content="Microsoft Word 15 (filtered medium)"><style><!--
/* Font Definitions */
@font-face
{font-family:"Cambria Math";
panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;}
@font-face
{font-family:Calibri;
panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;}
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
{margin:0cm;
margin-bottom:.0001pt;
font-size:12.0pt;
font-family:"Times New Roman",serif;}
a:link, span.MsoHyperlink
{mso-style-priority:99;
color:blue;
text-decoration:underline;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
{mso-style-priority:99;
color:purple;
text-decoration:underline;}
span.StylE-mailovZprvy17
{mso-style-type:personal-reply;
font-family:"Calibri",sans-serif;
color:#1F497D;}
.MsoChpDefault
{mso-style-type:export-only;
font-size:10.0pt;}
@page WordSection1
{size:612.0pt 792.0pt;
margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}
div.WordSection1
{page:WordSection1;}
--></style><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026" />
</xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapelayout v:ext="edit">
<o:idmap v:ext="edit" data="1" />
</o:shapelayout></xml><![endif]--></head><body lang=EN-US link=blue vlink=purple><div class=WordSection1><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'>Cau,<o:p></o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'>souhlasim, ze by se to asi melo prohodit.<o:p></o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'>Ale nevim, proc to na openstreetmap.cz nefunguje, to by melo i tak, ne?<o:p></o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'>Zcela urcite prohodit u te rustiny, to jsou veci. 8-0<o:p></o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'><o:p> </o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'> Dalibor<o:p></o:p></span></p><p class=MsoNormal><span style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif;color:#1F497D'><o:p> </o:p></span></p><div><div style='border:none;border-top:solid #E1E1E1 1.0pt;padding:3.0pt 0cm 0cm 0cm'><p class=MsoNormal><b><span lang=CS style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif'>From:</span></b><span lang=CS style='font-size:11.0pt;font-family:"Calibri",sans-serif'> Marián Kyral [mailto:mkyral@email.cz] <br><b>Sent:</b> Thursday, February 11, 2016 1:47 PM<br><b>To:</b> talk-cz@openstreetmap.org<br><b>Subject:</b> [Talk-cz] wikipedia:cs=* -> wikipedia=cs:*<o:p></o:p></span></p></div></div><p class=MsoNormal><o:p> </o:p></p><p class=MsoNormal>Ahoj,<br>narazil jsem na tag wikipedia:cs=*, který mi na openstreetmap.cz tak nějak nefunguje.<br><br>Jedna věc je, že to opravím, ale stejně, dle wiki <a href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:wikipedia">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:wikipedia</a><br>by se měl odkaz wikipedia:<country> použít pouze v případě, že chceme přidat další jazyk (třeba proto, že tam více informací/obrázků).<br><br>Z toho mi vyplývá, že pokud je u daného osm objektu pouze tag wikipedia:cs, měl by se převést na wikipedia=cs:<br><br>Jen tak jemně jsem si zadal dotaz na overpass-turbo - vypadlo mi cca 1000 použití wikipedia:cs v bboxu kolem ČR. Něco je legitimní využití, je tam hodně duplicit, takže v reálu to bude méně - až bude čas, tak to zkusím trochu pročistit.<br><br>Ale třeba u Lokte mne překvapilo, že hlavní jazyk je ruština :-O<br><br> "wikipedia": "ru:Локет (замок)",<br> "wikipedia:cs": "Loket (hrad)"<br><br><a href="http://www.openstreetmap.org/node/2084945348">http://www.openstreetmap.org/node/2084945348</a><br><br>Minimálně tohle by se prohodit mohlo ne?.<br><br>Navíc, když kouknu na město loket, tak mně český odkaz na wikipedii zavede na <a href="https://cs.wikipedia.org/wiki/Loket" title=Loket>Loket</a> – oblast horní končetiny :-D<br><a href="http://www.openstreetmap.org/node/1599059140">http://www.openstreetmap.org/node/1599059140</a><br><br>Marián<o:p></o:p></p><p class=MsoNormal>=<o:p></o:p></p></div></body></html>